Tiesa noraida lūgumu apturēt bezmaksas apraides konkursa rezultātus

Administratīvā rajona tiesa noraidīja "Pro100TV" lūgumu apturēt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumus uzticēt "Vidzemes televīziju", "TV Latvija" un "Ogres Televīziju" sabiedriskā pasūtījuma daļas izpildīšanu un iekļaut bezmaksas apraidē.

NEPLP atzina šīs trīs televīzijas par uzvarētājiem konkursā uz sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajam elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, bet „Pro100TV" šos konkursa rezultātus apstrīdēja un lūdza pagaidām apturēt līgumu slēgšanu ar trīs konkursa uzvarētājiem.

Lai gan tiesa bija nolēmusi izskatīt pagaidu aizsardzības lūgumu pēc iespējas īsākā laikā un arī aicināja NEPLP līdz 2014.gada 3.janvārīm (ieskaitot) neslēgt līgumus ar konkursu uzvarētājiem, 3.janvāra lēmumā tiesa konstatēja, ka padome jau 2.janvārī ir noslēgusi līgumus ar konkursu uzvarētājiem, informēja Administratīvās rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Ilze Cercene.

Tiesa atzina, ka, skatot lietu pēc būtības, tā vairs nevarēs lemt par pārsūdzēto lēmumu atcelšanu, bet gan tikai pārbaudīt to tiesiskumu. Tāpat tiesa nevar lemt par pārsūdzēto lēmumu darbības apturēšanu, jo nav iespējams apturēt tāda lēmuma (administratīvā akta) darbību, kas reāli vairs nepastāv, jo ir izpildīts. Tiesa secināja, ka gadījumā, ja, izskatot lietu pēc būtības, pārsūdzētie lēmumi tiks atzīti par prettiesiskiem, pieteicējs šīs lietas ietvaros var pretendēt tikai uz iespējamu zaudējumu atlīdzināšanu.

Lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā četrpadsmit dienu laikā no lēmuma pieņemšanas dienas, iesniedzot blakus sūdzību Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā.

Jau ziņots, ka Administratīvā rajona tiesa ir pieņēmusi SIA "Televīzijas kanāls Pro100TV" ("Pro100TV") pieteikumu par NEPLP konkursa rezultātu atcelšanu un nolēmusi ierosināt administratīvo lietu. "Pro100TV" apstrīdēja NEPLP rīkotos konkursus par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajām televīzijām, kas nodrošinās bezmaksas apraidi visā Latvijā. Tiesā apstrīdēti visu trīs konkursu rezultāti, norādot gan uz pretendentu neatbilstību konkursu nolikumiem, gan nolikumu neatbilstību Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumam.

NEPLP bija izsludinājusi trīs konkursus par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajām televīzijām, kas nodrošinās bezmaksas apraidi visā Latvijā. Konkursi tika izsludināti, lai nodrošinātu informatīvi dokumentālo, reģionālās tematikas, kā arī bērnu un jauniešu raidījumu veidošanu komerciālos medijos bezmaksas apraidē. Konkursos bija pieteikušies seši pretendenti, kas iesniedza septiņus pieteikumus.
Konkursi tika rīkoti, jo no 2014.gada "Modern Times Group" kanāli LNT un TV3 vairs nav pieejami bezmaksas apraidē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti