Panorāma

Bedrēm – vēl divus miljonus

Panorāma

Virs ekonomikas melni mākoņi

Morālā kompensācija par bērna nāvi – 80 000 eiro

Tiesa liek maksāt 80 000 eiro kompensāciju Varakļānu aprūpes centrā bojāgājušā zēna vecākiem

Vecākiem, kuru divgadīgais dēls pirms vairākiem gadiem zaudēja dzīvību, iekrītot Varakļānu veselības aprūpes centra lifta šahtā, tiesa noteikusi 80 000 eiro morālo kompensāciju.

Prasītāju pārstāvis Aldis Alliks
00:00 / 00:40
Lejuplādēt
Tas ir mazāk par prasīto – vecāki prasīja katrs 250 000 eiro no valsts un arī no Varakļānu novada pašvaldības, taču tiesā prasība apmierināta daļēji. Tiesa nolēma piedzīt kompensāciju tikai no Varakļānu pašvaldības 80 000 eiro apmērā.

 

"Tiesa lēmusi piedzīt 80 000 eiro no pašvaldības, 40 000 eiro katram vecākam. Tas nav pilnā apmērā, kā tika lūgts, un vispār ir noraidīta prasība attiecībā uz valsti.

Tas ir pirmās instances tiesas spriedums, un no mūsu puses jau ir zināms, ka būs apelācija attiecībā uz summas apmēru un arī tajā daļā, kur tika pilnībā noraidīta prasība," teica prasītāju pārstāvis Aldis Alliks.

Varakļānu pašvaldība savu vainu notikušajā neatzīst un vēl vērtēs, vai spriedumu pārsūdzēt. Tiesas piespriestie 80 000 eiro ir apmēram 2% no pašvaldības gada budžeta jeb puse no īpašuma nodokļa gada ieņēmumiem.

KONTEKSTS:

2015. gada augustā Rasma un Andris ar savu vienīgo bērnu – nepilnus divus gadus veco Kristapu – Varakļānu veselības aprūpes centrā apmeklēja zēna vecmāmiņu. Promejot ģimene nolēma izmantot liftu. Kad tā durvis atvērās, pirmais kabīnē ieskrēja mazais Kristaps un – acumirklī pazuda. Zēns bija iekritis 34 centimetrus platā spraugā starp lifta grīdu un kabīnes ārsienu. Kritienu no trešā stāva viņš neizdzīvoja.

Vēlāk atklājās, ka pacēlājs izgatavots un uzstādīts nepareizi un nebija ierakstīts bīstamo iekārtu reģistrā, attiecīgi – nebija arī pārbaudīts. Par notikušo ierosināta krimināllieta, un uz apsūdzēto sola sēž četras personas – lifta piegādātājs, uzstādītājs un divi par būvniecības procesa uzraudzību atbildīgie. Bet paralēli bojāgājušā Kristapa vecāki mēģina panākt taisnīgumu arī civilā kārtā un vērsušies ar prasību tiesā pret Varakļānu pašvaldību un valsti.

Varakļānu aprūpes centra lifta šahtā bojāgājušā zēna vecāki kompensācijā no valsts un Varakļānu pašvaldības prasīja miljonu eiro. Iepriekš zēna tēvs Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka tiesājas nevis par kompensāciju, bet gan par to, lai par traģēdiju atbildīgie gūtu mācību un nekas līdzīgs neatkārtotos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt