Panorāma

Par situāciju Parīzē

Panorāma

Nespēj vienoties par «airBaltic» investoru

Televīzijas torņa smailē uzvilks karogu

Televīzijas torņa smailē uzvilks Francijas un Latvijas karogus

Augstākais punkts virs Rīgas – un virs visas Eiropas Savienības – ir televīzijas torņa smaile. Tajā nākamo divu dienu laikā tiks pacelti divi dažādi karogi. Viens, lai pieminētu, otrs – lai sveiktu. Bet abus karogus vienojošais vēstījums – brīvība. 

Ar trim liftiem līdz 309 metru augstumam un tad vēl 50 metrus augstāk kājām. Tā iespaidīgā izmēra Latvijas karogs 18.novembra rītā ceļos līdz Eiropas Savienības augstākā torņa smailei, lai sveiktu Latviju 97.dzimšanas dienā.

Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) augstkāpējs Jānis Faltiņš atzīst, ka, uzrāpjoties tik lielā augstumā un paceļot Latvijas karogu, pārņem lepnums. “Lepnums, protams! Par sevi, par savu valsti.  Mums vajag cienīt savu neatkarību, katram sevī to apzināties un priecāties par to, ka mēs esam brīvi! Mēs esam maza valsts, bet savā ziņā varena valsts,” saka Faltiņš,

Taču dienu pirms Latvijas karoga torņa smailē plīvos cits – Francijas zili-balti-sarkanais.

“Tornis vienmēr ir bijis brīvības simbols. Informācija grib būt brīva, cilvēki grib būt brīvi gan savā rīcībā, gan lēmumos. Tādēļ arī simboliski, nevienam neļaujot piespiedu kārtā vilkt citu karogu, mēs esam vilkuši tikai sarkanbaltsarkano. Taču pēc notikumiem 13.novembrī Parīzē arī mums šķiet ļoti svarīgi godināt vienotību Eiropas Savienībā, un tādēļ pirms 18. novembra tiks uzvilkts šāda paša izmēra Francijas karogs, tieši godinot bojāgājušos un Eiropas Savienības pamatvērtības,” pastāstīja LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Francijas karogu tornī uzvilkt vēlējušies jau pirmdien, taču – nav paspējuši uzšūt tik īsā laikā. Rīt tas 368 metru augstumā virs Rīgas tiks uzvilkts ap 8 no rīta. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti