Labrīt

Latvijas balss Eiropas Parlamentā: Saruna ar Andri Ameriku

Labrīt

Braeina Īno instalācija "77 miljoni gleznu" ievada festivālu "Staro Rīga"

Andrejs Svilāns iepazīstina ar iecerēm Dabas aizsardzības pārvaldes vadītāja amatā

Svilāns atbalsta Botāniskā dārza un Dabas muzeja pievienošanu Dabas aizsardzības pārvaldei

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) jaunais vadītājs, līdzšinējais Nacionālā botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns atbalsta Nacionālā botāniskā dārza un Latvijas Dabas muzeja pievienošanu DAP. 

Svilāns intervijā Latvijas Radio teica, ka atbalsta minēto struktūrvienību pievienošanu DAP, jo ir jādomā par sadarbības stiprināšanu dabas izglītības jomā. Strādājot "vienā organismā", iespējams atrast sadarbības formas, teica Svilāns, atzīstot, ka jebkuras pārmaiņas vienmēr tiek uztvertas ar bažām.

Svilāns uzskata, ka Dabas muzeja pievienošana pārvaldei neietekmētu tā neatkarību un darbību, jo to regulē Muzeju likums. "Kopā sadarbojoties, varētu tikai iegūt," uzskata DAP jaunais vadītājs.

Jautāts par darbiem DAP vadībā, Svilāns atzina, ka lielākais darbs saistīts ar tā saukto dabas skaitīšanu – drīzumā noslēgsies Latvijas dabas vērtību apzināšana, kas gan būšot tikai "punktiņi uz kartes", jo pēc tam sekos datu analīze.

Svilāns piebilda, ka tāpat ir plāns atjaunot regulāras Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM)  Dabas aizsardzības  departamenta un DAP pārstāvju tikšanās. Nepieciešams stiprināt sadarbību ar VARAM, teica Svilāns, norādot, ka ar šādām tikšanām to arī plānots darīt.

KONTEKSTS:

Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP) no 1. novembra vadīs līdzšinējais Nacionālā botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns. Šis amats kļuva vakants šā gada jūlijā, kad pēc domstarpībām ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci ("Attīstībai/Par!") to atstāja Juris Jātnieks.

Ministrs iepriekš atzina, ka Svilāna kandidatūru izraudzījies pēc konsultācijām ar ministrijas kolēģiem. Pūce augstu vērtējot Svilāna lielo pieredzi dabas aizsardzības un vides izglītības jautājumos, kā arī spēju uzlabot Nacionālā botāniskā dārza darbu. Jaunajā amatā no Svilāna tikšot gaidīts reformu piedāvājums, kā efektivizēt ministrijas pārziņā esošo dabas aizsardzības un vides izglītības institūciju darbu. Kā viena no iespējām tiek pieļauta arī Nacionālā botāniskā dārza un Dabas muzeja pievienošana DAP. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti