Svētkos dievnami būs pieejamāki arī cilvēkiem bez Covid-19 sertifikāta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valdība paplašinājusi to personu iespēju apmeklēt reliģisko darbību veikšanas vietas, kurām nav Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.

Lai gan pastāv bažas par Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatīšamos, Veselības ministrija norādījusi uz psiholoģiskajiem un sociālajiem aspektiem, kas ir būtiski saistībā ar Ziemassvētku un Jaunā gada atzīmēšanu. Tāpēc atsevišķas prasības tiek mazinātas svētku atzīmēšanai ģimenes ietvaros.

Proti, bez Covid-19 sertifikāta reliģiskās darbības vietās vienlaicīgi drīkstēs atrasties ne vairāk par 10 apmeklētājiem iekštelpās, katram apmeklētājam nodrošinot ne mazāk kā 15 kvadrātmetrus. Tāpat šiem apmeklētājiem jālieto FFP-2 respiratori, ko pirms ieejas nodrošina reliģiskā organizācija. Valsts to iegādi nekompensēs.

Tāpat jānodrošina, ka pulcēšanās epidemioloģiski drošā vidē nenotiek vienlaikus ar individuāliem apmeklējumiem, kuros netiek uzrādīti vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāti.

Vienlaikus pirmssvētku laikā atsakās no prasības bez Covid-19 sertifikāta atrasties dievnamā ne ilgāk par 15 minūtēm.

KONTEKSTS:

Latvijā Covid-19 izplatības dēļ līdz 11. janvārim spēkā ārkārtējā situācija, kuras laikā vīrusa augstās izplatības dēļ tika ieviests tā dēvētais "lokdauns" un mājsēde. 15. novembrī beidzoties "lokdaunam", ierobežojumus mīkstināja, vienlaikus paredzot, ka personām bez Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikāta pieejams pakalpojumu minimums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti