Dienas ziņas

Valmierā atklāts jaunais peldbaseins

Dienas ziņas

Baltinavas vidusskolā māca medijpratību

Sv. Jāņa baznīcas ugunsgrēks – šoks, kas saliedējis draudzi

Svētā Jāņa baznīcas ugunsgrēks saliedējis Piņķu draudzi

Uz pirmo dievkalpojumu pēc Svētā Jāņa baznīcas ugunsgrēka svētdien sanāca Piņķu draudze. No ierastās dievkalpojumu vietas draudze pagaidām pārcēlusies uz netālu esošo Svētās Annas baznīcu. Draudzes locekļi atzīst – ugunsgrēks bijis šoks, tomēr vienlaikus draudzi saliedējis. Cik lielus ieguldījumus prasīs baznīcas atjaunošana, pagaidām nav zināms, taču skaidrs, ka pašai draudzei naudas nepietiks, tādēļ cilvēki aicināti ziedot. 

Piņķu draudzes dievkalpojums Svētās Annas baznīcā svētdien bija plaši apmeklēts. Atnākušie atzīst, ka vēsturiskās Svētā Jāņa baznīcas ugunsgrēks, kas izcēlās otrdien [25.septembrī], bijis šoks. Līdzekļus baznīcas atjaunošanai draudzē gan ziedos paši, gan lūgs palīdzību saprotošiem cilvēkiem.

"Es jau 20 gadus esmu tajā baznīcā," saka kāda sieviete. "Tā ir mums ļoti svarīga, jo mūsu apkaimē tā ir praktiski vienīgā. Mārupieši brauc pie mums. Viena no lielākajām baznīcām, ļoti svarīga."

Savukārt Piņķu draudzes mācītājs Andris Krauliņš stāsta, ka šajā aizvadītajā laikā piedzīvots ļoti daudz solidaritātes no draudzes locekļiem, kuri rakstīja “mana baznīca deg”. "Tas ir tas vissvarīgākais, ka saka nevis, mācītāj, jūsu baznīca deg, bet tā ir mana baznīca, kas deg. To ir ļoti svarīgi atcerēties," saka Krauliņš. "Ļoti svarīgi, ka cilvēkiem ir šī piederības sajūta un atbildības sajūta par to, ka tā ir mana baznīca, un man ir jāuzņemas rūpes un atbildība par to."

Pirms ugunsnelaimes bija plānots atjaunot baznīcas jumta segumu. Tāpēc torni ieskāva sastatnes, kuru augšējā daļa tagad ir noņemta.

Būveksperti draudzei devuši cerības, ka torņa koka konstrukcijas vēl ir izmantojamas.

Piņķu draudzes priekšnieks Ritvars Heniņš stāsta, ka šim segumam, protams, aizvien ir līdzekļi, kas bija paredzēti no fondiem, piemēram, Sakrālā mantojuma fonda, kura finansējumu aizvien plānots izmantot, tikko būs sagatavotas konstrukcijas un varēs uzstādīt jauno segumu.

"Bet pašām konstrukcijām un iekšdarbiem, tur grūti pateikt, cik daudz būs vajadzīgs kosmētiskais remonts, bet noteikti, ka būs," lēsa Heniņš. "Vienā daļā baznīcas apmetums, krāsojums, elektroinstalācija ir bojāta, bet šobrīd naudas izteiksmē mēs vēl to nevaram novērtēt."

Par ugunsgrēka izcelšanās iemesliem turpinās izmeklēšana. Gatavojoties jumta atjaunošanai, ap torni darbu bija sākuši būvnieki. Piņķu draudzes priekšnieks uzskata, ka, visticamāk, notikusi cilvēciska kļūda.

"Maz ticams, ka tā ir tīša ļaunprātība," sacīja Heniņš. "Tāpēc mēs aicinām sabiedrību būt iecietīgiem un žēlsirdīgiem, jo mēs esam cilvēki, mēs kļūdāmies. Visticamāk, tā būs kāda cilvēciska kļūda."

Draudze rēķinās, ka baznīcas atjaunošana izmaksās vismaz 50 tūkstošus eiro. Iespējams, daļu naudas izdosies saņemt no apdrošinātājiem. Draudzei esot arī iekrāti brīvie līdzekļi, taču remontam ar tiem būšot par maz. Tāpēc vajadzīgo summu draudze cer savākt ziedojumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti