Dienas ziņas

Latvijas austrumu robežā pārtraukta žoga izbūve

Dienas ziņas

Bauska atsakās rīkot Puķu draugu saietu

Grūtības izpildīt suņu reģistrācijas noteikumus

Suņu īpašnieki vilto mīluļu dzīves adreses un ne vienmēr reģistrē saimnieku maiņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Kopš obligāta ir suņu reģistrēšana, atklājas arī problēmas ar noteikumu izpildi. Dzīvnieku patversmes un pašvaldības nereti saskaras ar situāciju, ka nav identificējams noklīduša suņa saimnieks, lai gan suns ir čipots un reģistrēts datu bāzē.

Izrādās, suns nonācis pie jauniem saimniekiem, bet datu bāzē joprojām ir iepriekšējā saimnieka vārds.    

Jēkabpils pilsētas pašvaldības policija vairākkārt ir saskārusies ar problēmu identificēt klaiņojoša vai patversmē nonākuša suņa saimnieku, jo datu bāzē joprojām ir ierakstīts iepriekšējā īpašnieka vārds.

“Bija tāds gadījums pagājušogad. Patversmē tika nogādāts suns, kurš skraidīja viens pats. Parādījās saimnieki, protams, ar mūsu atļauju suns tika izdots, bet, sākot skatīties rūpīgāk, suns bija čipots Jūrmalā, iepriekšējā saimniece bija Jūrmalā, bet jaunie saimnieki nebija pārreģistrējuši uz sevi. Līdz ar to bija grūti identificēt pašu saimnieku,” stāstīja Jēkabpils pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis.

Tāpat ir bijuši gadījumi, kad datu bāzē nav norādīta patiesā suņa dzīvesvieta.

Pašvaldības policijā skaidro, ka ir arī negodprātīgi saimnieki, kuri datu bāzē apzināti norāda nepatiesu suņa turēšanas vietu, lai nebūtu jāmaksā nodeva par dzīvnieka turēšanu.

Jēkabpils pilsētas pašvaldībā no nodevas ir atbrīvotas vairākas iedzīvotāju grupas, tostarp arī tie, kuri suni tur viendzīvokļa dzīvojamā mājā. Tādēļ ir personas, kas piereģistrē savu suni privātmājā, lai gan realitātē suns uzturas daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī.

Suņa īpašniekam ir pienākums atjaunot datus par savu mājdzīvnieku, turklāt šī datu atjaunošana ir bez maksas. Jāmaksā tikai par mājdzīvnieka pirmreizēju reģistrāciju vienotajā valsts reģistrā.

Lauksaimniecības datu centra Informācijas sabiedrības politikas nodaļas vecākā referente Santa Ķimerāle skaidroja: “Vai tā ir īpašnieka maiņa, vai mājas istabas dzīvnieka turēšanas adreses maiņa, vai dzīvnieka pazušanas, atrašanas gadījums, vai dzīvnieka nāve, vai dzīvnieka sterilizācija – šos notikumus var paziņot. Ir dažādi veidi, un nenoliedzami ērtākais ir paziņot portālā Latvija.lv.”

Dzīvnieka īpašnieka maiņas gadījumā izmaiņas obligāti ar savu parakstu jāakceptē arī iepriekšējam saimniekam. Detalizētāka informācija par to, kāda ir mājdzīvnieku reģistrēšanas un datu atjaunošanas kārtība, atrodama Lauksaimniecības datu centra mājaslapā, kur izveidota atsevišķa sadaļa “Mājas (istabas) dzīvnieki”.

Suņu īpašniekiem jāņem vērā, ka datu neatjaunošana var radīt sarežģījumus gan dzīvnieka pazušanas gadījumā, gan tad, ja dzīvnieks kādam uzbrucis. Turklāt novecojuši un nepatiesi dati neļauj iegūt objektīvu informāciju par patieso suņu skaitu konkrētā pašvaldībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti