Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Nacionālā opera ir valsts simbols!

Panorāma

Jumta pārseguma iebrukumā vainojama nelikumīga būvniecība

Sudrabas ziedotāji par naudu runā negribīgi

Sudrabas partijas ziedotāji par naudu runā negribīgi

Vairāki dāsnie ziedotāji, kuri pēdējās nedēļās Ingunas Sudrabas vadītajai partijai “No sirds Latvijai” saziedojuši vairāk nekā 100 000 eiro, pat nav partijas biedri. Lielākā daļa no viņiem arī nealkst stāstīt par to, kā saziedoto naudu ieguvuši.

Ingunas Sudrabas vadītā partija “No sirds Latvijai” maijā tika dibināta ar ambīcijām startēt Saeimas vēlēšanās. Partijas reklāmas aktivitātes gan līdz šim bija visai nemanāmas. Iespējams tādēļ, ka līdz pat jūlija vidum tā ziedojumos nebija saņēmusi pat piecus simtus eiro. Tomēr tad partijas kasē pēkšņi sāka līt naudas lietus. Desmit dienu laikā dažādi ziedotāji partijai atvēlēja vairāk nekā 110 000 eiro. Pašai Sudrabai gan šāda pēkšņa labvēļu aktivizēšanās nešķiet dīvainai.

„Man nešķiet pārsteidzoši, es tikai varu un redzu to, ka cilvēki ir novērtējuši mūsu darbu. Jo es pati esmu daudz pa reģioniem braukusi un ar cilvēkiem tikusies. Un cilvēki daudzi saka, ka mēs nevienam vairs neticam. Ja cilvēki mums notic, es esmu tikai pateicīga katram, kas vēl tic, ka Latvijā ir iespējamas pārmaiņas,” saka Sudraba.

Viņa arī uzsver, ka partijai nav pienākums pārbaudīt saziedotās naudas izcelsmi, bet, ja par kādu ziedotāju rastos pamatotas aizdomas, tad naudu nepieņemtu.

Neviens no sešiem dāsnākajiem ziedotājiem, kuri katrs partijai atvēlējuši vairāk nekā 10 000 eiro, nav pazīstams plašākā sabiedrībā. Piemēram, Kristīne Petruškina, kura ziedojusi 15 000 eiro, ir uzņēmuma „Balt Trest” īpašniece. Kaut gan uzņēmums pērn nopelnījis tikai 4320 latus, Sudrabas partijai Petruškina tagad ziedojusi 15 000 eiro. Kad Latvijas Televīzija viņu sazvanīja, ziedotāja norādīja, ka naudu devusi, jo tic, ka partija panāks taisnīgumu. Pati viņa partijas biedre gan neesot, bet pēc jautājuma, kā nopelnījusi partijai atvēlēto naudu, viņa paziņoja, ka ir aizņemta un nolika klausuli. Pēc tam viņa telefons bija izslēgts.

Vēl mazrunīgāks bija Anrī Kursītis, kurš partijai ziedojis 14 000 eiro: „Nē, es nevēlos, es vienkārši pagaidīšu, kas būs tālāk. Man nav pienākums. Es izdarīju savu izvēli un man nav pienākums jums atbildēt.:

Cits ziedotājs - Jānis Raudzeps – gan nevairījās Latvijas Televīzijai izklāstīt savus apsvērumus. Viņš esot Sudrabas partiju atbalstījis, jo tajā iestājies viņa draugs Ivars Falks.

„Mēs no armijas laikiem esam tuvi draugi, viņš pa vasaru dzīvoja Tukumā, mēs kopā šeit esam, un līdz ar to viņš man ir ļoti tuvs draugs. Es ļoti vēlos, lai viņam viss tur ietu veiksmīgi,” klāsta Raudzeps.

Pats Raudzeps gan nav partijas biedrs un arī neplāno tajā stāties. Naudu, ko ziedot, viņš esot ieguvis, pārdodot nekustamo īpašumu par vairāk nekā 100 000 eiro. Jāpiebilst, ka arī Raudzepa minētais Ivars Falks partijai ziedojis 14 000 eiro. Viņš gan uz „Panorāmas” telefona zvaniem šodien neatbildēja.

Latvijas Televīzijas rīcībā nonākusi informācija, ka par partijas “No sirds Latvijai” priekšvēlēšanu kampaņas finansējuma menedžeri kļuvis Romāns Mežeckis, kurš saskaņā ar neoficiālu informāciju bija arī galvenais Ivetas Grigules reklāmas kampaņas menedžeris pirms nesenajām Eiroparlamenta vēlēšanām.

Mežecka kā konsultanta piesaistīšanu Latvijas Televīzijai apstiprināja arī pati Inguna Sudraba, gan neprecizējot, kādus pienākumus viņš partijā pilda: „Mums nav nekādas līgumattiecības, maksas attiecības, es arī vairākiem cilvēkiem prasu konsultācijas, kuri ir gatavi paši ar savu padomu iesaistīties.” 

Partija “No sirds Latvijai” savu vēlēšanu sarakstu iesniegt Centrālajā vēlēšanu komisijā gatavojas piektdien. Līdz tam kandidātu vārdi netiek atklāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt