Studijām Latvijas augstskolās pieteicies mazākais studētgribētāju skaits pēdējos trīs gados

Šogad pamatstudijām kādā no 12 Latvijas augstskolām kopumā pieteikušies 10 144 reflektanti, kas ir mazākais studētgribētāju skaits pēdējo trīs gadu laikā, liecina informācija vienotajā valsts un pašvaldību portālā "Latvija.lv" uz pirmdienas plkst.18.

Pieteikšanās studijām noslēgusies plkst.16.

Dati "Latvija.lv" liecina, ka 2020./2021.akadēmiskajam gadam bija saņemti 10 296 reflektantu pieteikumi, bet 2021./2022.akadēmiskajam gadam - 10 182 pieteikumi.

Paskaidrojums

Vienotajā valsts un pašvaldību portālā "Latvija.lv" sadaļā "Statistika par pieteikumiem pamatstudiju programmās" parādās gan saņemtie studiju pieteikumi, gan apstiprinātie studiju pieteikumi. 

Starp saņemtajiem studiju pieteikumiem var būt, piemēram, arī līdz galam nepabeigti vai neiesniegti pieteikumi. Pieteikumos atsevišķā augstskolā tiek attēloti apstiprinātie studiju pieteikumi.

Jaunajam akadēmiskajam gadam studijām kādā no 12 Latvijas augstskolām uz plkst.18 apstiprināti 9410 studētgribētāji. Savukārt 2020./2021.akadēmiskajam gadam apstiprināti 9229 studētgribētāji, bet 2021./2022.akadēmiskajam gadam – 9376 studētgribētāji.

Lielākais skaits no jaunajam akadēmiskajam gadam apstiprinātajiem studētgribētājiem jeb 4433 cilvēki apstiprināti studijām kādā no Latvijas Universitātes (LU) pamatstudiju programmām.

Savukārt populārāko Latvijas augstskolu reitinga otrajā pozīcijā ierindojas Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), kurā studijām apstiprināti 2479 cilvēki.

Tālāk ar gandrīz trīs reizes mazāku reflektantu skaitu seko Latvijas Lauksaimniecības universitāte, kurā studijām apstiprināts 903 cilvēks. Ceturtajā vietā ir Daugavpils Universitāte, kurā apstiprināti 520 reflektanti.

Nākamā ir Liepājas Universitāte, kurā apstiprināts 272 reflektanta pieteikums. Studijām Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā apstiprināti 262 cilvēki, Vidzemes Augstskolā - 149 cilvēki, Banku Augstskolā - 127 cilvēki, Ventspils Augstskolā - 119 cilvēki, Ekonomikas un kultūras augstskolā - 67 cilvēki, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā "RISEBA" - 49 cilvēki, savukārt Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā - 30 cilvēki.

Vienotajā uzņemšanas sistēmā populārākā studiju programma ir LU programma "Psiholoģija", kurai saņemti 472 personu pieteikumi.

Tālāk seko LU studiju programma "Ārstniecība" - 433 reflektanti, LU programma "Datorzinātnes" - 375 reflektanti, RTU programma "Datorsistēmas" - 353 reflektanti, LU programma "Tiesību zinātne" - 338 reflektanti.

Starp mazāk populārajām studiju programmām ir RTU "Informācijas tehnoloģija" - 258, LU programma "Biznesa vadība" - 232 reflektanti, LU programma "Komunikācijas zinātne" - 228, RTU programma "Arhitektūra" - 197 reflektanti, LU programma "Anglistikas, Eiropas valodu un biznesa studijas" - 168 cilvēki.

Pārējās studiju programmās ir vēl mazāks pieteikumu skaits.

KONTEKSTS:

Konkursa pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 22. jūlijā pēc plkst.17, bet otrās kārtas rezultāti 26. jūlijā pēc plkst.17. Konkursa rezultāti tiks paziņoti e-pakalpojumā "Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās", kā arī īsziņu un elektroniskās vēstules veidā.

Pēc konkursa 1. kārtas rezultātu uzzināšanas 22. jūlijā reflektantam jāizlemj, vai vēlas turpināt piedalīties konkursā uz pieteikumā norādītajām studiju programmām vai nevēlas pretendēt uz studijām nevienā no studiju programmām.

Konkursa 1. kārtā studiju vietu reflektants iegūs tādā gadījumā, ja šī studiju vieta konkursa rezultātā tiks apstiprināta viņa 1. prioritātē. Ja konkursa rezultātā neapstiprināsies 1.prioritāte, tad konkursa 1.kārtā studiju vietu reflektants neiegūst. Tādā gadījumā studiju vietu var iegūt konkursa 2. kārtā. Pēc 1. kārtas rezultātiem var iepazīties ar savu provizoriski iegūto studiju vietu.

Ja konkursa 1. kārtā reflektants ieguvis studiju vietu savā pirmajā izvēlētajā prioritātē, tad šī studiju vieta viņam ir garantēta ar nosacījumu, ka no 22. jūlija līdz 26. jūlijam reflektants ieradīsies pirmās prioritātes studiju programmas augstskolā noslēgt studiju līgumu vai apstiprināt savu lēmumu slēgt studiju līgumu termiņā, kāds ir paredzēts atbilstošā augstskolā.

Ja atbilstošajā augstskolā līgums tiek slēgts citā termiņā vai ja norādītajos datumos nav iespējams ierasties augstskolā, bet ir vēlme saglabāt savu iegūto studiju vietu, laikā no 22. jūlija līdz 26. jūlijam plkst.16. savā portāla "Latvija.lv" e-pakalpojumā ir jāaktivizē izvēlne "Apstiprināt iegūto vietu".

Pieteikšanās studijām notiks pēc prioritāšu sistēmas un konkursa rezultātā katrs reflektants var iegūt vienu studiju vietu vienā studiju programmā. Uzņemšana pilna laika pamatstudiju programmās notiek konkursa kārtībā pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt