Streļčenoks atceļ Ētikas komisiju, kura par viņu sūdzējās premjeram

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks nolēmis atcelt KNAB rīkojumu, ar kuru apstiprināts biroja Ētikas komisijas sastāvs, lai gan nesen komisija vērsās pie Ministru prezidenta Valda Dombrovska par Streļčenoka un viņa vietnieces Ilzes Jurčas iespējamiem pārkāpumiem.

KNAB mājaslapā ievietotajā paziņojumā teikts, ka līdz šim brīdim Ētikas komisija nav izpildījusi KNAB priekšnieka un premjera lūgumu viņu iepazīstināt ar komisijas lēmumu par iespējamiem pārkāpumiem. Tāpat komisija savā darbībā ilgstoši neievēro normatīvo aktu prasības un komisijas nolikuma normas, pārkāpj savas pilnvaras, kā rezultātā netiek sasniegts komisijas izveidošanas mērķis - objektīvi izvērtēt ētikas kodeksā noteikto normu ievērošanu.

Lai turpmāk novērstu Ētikas komisijas prettiesiskās rīcības radītās sekas, kas sabiedrību maldina par iestādes un tās amatpersonu darbības tiesiskumu, tādējādi mazinot sabiedrības uzticēšanos iestādei, Streļčenoks ir pieņēmis lēmumu atcelt KNAB rīkojumu, ar kuru apstiprināts komisijas sastāvs.

Vienlaikus KNAB priekšnieks ir uzdevis organizēt jaunas KNAB Ētikas komisijas vēlēšanas.

Jau ziņots, ka, atbildot uz KNAB Ētikas komisijas iesniegumu par iespējamiem biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka pārkāpumiem saistībā ar atvaļinājuma pabalsta izmaksu, premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) aicina savstarpējās nesaskaņas risināt ar iekšējo resursu palīdzību. Premjers norāda, ka nesaskata interešu konflikta esamību Streļčenoka un viņa vietnieces Ilzes Jurčas rīcībā saistībā ar atvaļinājuma pabalstu izmaksu.

Ētikas komisija nesen bija iesniegusi premjeram ziņas, kas norāda uz iespējamiem pārkāpumiem KNAB amatpersonu rīcībā. Komisija premjeram norādījusi tieši uz Streļčenoka un viņa vietnieces Ilzes Jurčas iespējamajiem Interešu konflikta novēršanas likuma pārkāpumiem. Ētikas komisija vērtējusi kādu anonīmu iesniegumu ar vairākiem dokumentiem, no kuriem izriet, ka Streļčenokam šogad un pērn izmaksāts atvaļinājuma pabalsts - kopumā gandrīz 650 latu. Pērn maksājumu apstiprinājis pats Streļčenoks, bet šogad viņa atvaļinājuma laikā - Jurča kā priekšnieka pienākumu pildītāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti