Straujuma: Nav normāla prakse rīkot konkursus, kad cilvēki iecelti slimnīcu valdē

Tā nav normāla prakse konkursus rīkot pēc tam, kad cilvēki iecelti amatos – tā norāda Ministru prezidente Laimdota Straujuma („Vienotība”), kura iepazinusies ar veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS) sniegto atbildi uz viņas izdoto rezolūciju.

Premjere lūdza ministru skaidrot 18.februārī notikušās lielās izmaiņas lielo slimnīcu valdēs, kad ārkārtas akcionāru sapulcē no valdēm atkāpās vairāki valdes locekļi un to vietā uzreiz Veselības ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa iecēla jaunus. Pēcāk, kad jau bija izdota premjeres rezolūcija, ministrija uz šiem amatiem izsludināja konkursus.

Straujumas preses sekretāre Aiva Rozenberga skaidro premjeres viedokli: „Būtībā tiek teikts, ka cilvēki, kas iecelti amatā, atbilst nepieciešamajiem kritērijiem. Bet ir Ministru kabineta instrukcija, kādā [veidā] ir jāieceļ valdes locekļi, un šajā gadījumā tie netika īstenoti. Tamdēļ Ministru prezidente lūdza skaidrojumu ar rezolūcijas pamatu. Un šajā gadījumā jāatzīst – tā nav normāla prakse, pēc Ministru prezidentes domām, rīkot konkursu pēc tam, kad cilvēks tiek iecelts kādā amatā.”

Jau vēstīts, ka lielās un pēkšņās izmaiņas vairākās lielo slimnīcu valdēs notika 18.februārī Zvidriņas sasauktajā ārkārtas akcionāru sapulcē. Todien no amata atkāpās Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Viesturs Boka un valdes loceklis Imants Rezebergs. Bez amatiem viņi nepalika – Boka joprojām Austrumu slimnīcā ir valdes loceklis, savukārt Rezebergs uzreiz aizceļoja uz Psihiatrijas un narkoloģijas centra valdi. Par Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētāju Zvidriņa kā valsts kapitāldaļu turētāja slimnīcās iecēla valdes locekli Anitu Slokenbergu. Savukārt no valdes aizgājušā Rezeberga vietā iecēla Kasparu Plūmi. Tāpat Zvidriņa Stradiņa slimnīcas valdi papildināja ar veselības jomā mazzināmo Normundu Štālu. Savukārt Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas valdē iecelts Modris Ciems.

Taču vairākas nedēļas pēc šīm izmaiņām Veselības ministrijas mājaslapā darba sludinājumu sadaļā izsludināts konkurss uz valdes locekļu amatiem visās četrās slimnīcās, kurās februārī jau iecelti valdes locekļi.

Ziņu aģentūrai LETA Veselības ministrijā skaidrots, ka šie konkursi izsludināti, lai pārliecinātos, ka ministrija izvēlējusies piemērotākās personas - lai "noņemtu jebkādas bažas", ka jaunieceltie valdes locekļi varētu neatbilst ieņemamajam amatam un prasībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti