Dienas ziņas

Arī Rēzeknei sava Gaismas pils

Dienas ziņas

Preiļu skolēni svin Sniega dienu

Straujuma aicina izvirzīt Dombrovski

Straujuma aicina ekonomikas ministra amatam virzīt Vjačeslavu Dombrovski

Premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma ekonomikas ministra amatam aicina virzīt Vjačeslavu Dombrovski un joprojām nevēlas šajā krēslā redzēt līdzšinējo Reformu partijas ministru Danielu Pavļutu.

Kā skaidroja Straujuma, viņu pārliecinājusi Vj.Dombrovska darbs izglītības un zinātnes ministra amatā: viņš spējis vienoties par augstākās izglītības budžeta vietu sadali.

Tāpat Straujuma atgādināja, ka pirms tam Dombrovskis darbojies Saeimas tautsaimniecības komisijā, kur strādājis ar būvniecības likumu. Straujuma uzsver, ka viņa veido valdību un arī izvēlas ministrus.

Reformu partija svētdien vēl atbildi nedeva, jo lēmums būšot jāpieņem partijas valdē. 

„Viedokļi pašlaik ir diametrāli pretēji: vieni uzskata, ka nedrīkstam uzticēties saviem koalīcijas partneriem un mums ir jāiet opozīcijā, otri – ka nedrīkstam, izmantojot to, ka nesaprotamies Saeimā politiķi kā personības, tālāk  izvērst starppartiju cīņās. Pieņemt lēmumu patiešām nebūs vienkārši, bet tajā pašā laikā uzskatu, ka nevaram atļauties būt bezatbildīgi pret šo situāciju, kāda ir,” skaidroja valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Pavļuts pēc tikšanās atklāja, ka nekādus jaunus argumentus, kādēļ viņš nevarētu pildīt tālāk pienākumus neesot uzzinājis.

Tikmēr Straujuma šodien vēlreiz apliecināja, ka cer, ka balsojums par viņas valdības apstiprināšanu varētu būt jau treštdien 22. janvārī. Līdz tam laikam vēl būšot jāvienojas par atsevišķiem punktiem valdības deklarācijā, kuros partijām ir atšķirīgi viedokļi.

Jau iepriekš Straujuma bija aicinājusi „reformistus” izvirzīt citu kandidātu, jo Ekonomikas ministrijai esot jāuzņemas politiskā atbildība par būvniecības nozari saistībā ar Zolitūdes traģēdiju. Tomēr Reformu partijas valde nolēma virzīt Pavļutu, jo Straujumas argumentus uzskata par nepārliecinošiem.

Kā ziņots, premjera amata kandidāte  iepriekš paudusi bažas par jauno būvniecības regulējumu un saredz nozari pārraugošās Ekonomikas ministrijas morālo atbildību par Zolitūdes traģēdiju. To, ka tas ir tikai iegansts un ka patiesie iebildumi varētu būt saistīti ar zaļās enerģijas nozares redzamu spēlētāju neapmierinātību, Straujuma kategoriski noliedz. 

Savukārt par citu partiju ministru kandidātiem šonedēļ ieviesusies lielāka skaidrība - kandidātus nosaukusi gan Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), gan Nacionālā apvienība (NA).

Jaunās valdības veidošana notiek kopš novembra beigām, kad sešas dienas pēc Zolitūdes traģēdijas Valdis Dombrovskis paziņoja par atkāpšanos no premjera amata. Sākotnēji partijas nespēja atrast prezidentam pieņemamu kandidātu, līdz beidzot nominēja premjera amatam Straujumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti