Dienas ziņas

Beirūtā gruvešos turpina meklēt izdzīvojušos

Dienas ziņas

Par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos bargāks sods

Par pacienta izrakstīšanu pārbaude Stradiņos

«Stradiņi» noliedz sirmgalvja izrakstīšanu, ratiņos izstumjot ārā un atstājot adatas

Stradiņa slimnīcā uzsākta pārbaude par veidu, kā kāds pacients izrakstīts no Neatliekamās medicīnas centra. Tuvinieki viņu atraduši izstumtu laukā ratiņkrēslā, bet pacienta vēnās bija atstātas zāļu sistēmas adatas. Dienu pēc tam šis cilvēks savās mājās mira. Tāpēc radies jautājums arī par pacienta izrakstīšanas pamatotību.

Ļoti jautrs un asprātīgs – tā nu jau mirušo amata brāli Gregoru Ķibuli atceras Salaspils draudzes priesteris Ilmārs Tolstovs. Viņu draudzes atradās netālu viena no otras.

“Viņš kalpoja Suntažu Lēdmanes draudzē, un bija pat paredzēts, ka svētceļojumā uz Aglonu viņš mani aizvietos. Un tas viss notika mūsu rekolekciju laikā, un mēs nespējam to aptvert, ka aizgājis mūžībā. Gadi lieli, slimību daudz, nedomājam pārmest ārstiem, ka kaut kas nav izdarīts medicīniski. Bet, kad piederīgie ar sāpēm stāstīja par visu to, kas notika uzņemšanā, tad bija tāda šķērma sajūta. Tāds rūgtums. Un tad es lūdzu piederīgajiem uzrakstīt savu liecību un nopublicēju savā blogā,” pastāstīja Tolstovs.

Tuvinieki sašutuši

Paši piederīgie vēlas palikt anonīmi. Viņi raksta, ka sirmais vīrs Stradiņa slimnīcā tika ievests ar akūtām sāpēm. Tuviniekiem ārsti neko nav skaidrojuši, aizbildinoties ar datu aizsardzību.

“Ja es būtu to zinājis, es būtu piezvanījis tam un tam ārstam, varbūt situācija būtu savādāka. Bet es domāju, ka cilvēkus nevajag vērtēt pēc statusa un ietekmes. Viņš noteikti bija tik pazemīgs. Neteica, ka ir priesteris. Un varbūt tur domāja – pensionārs, tuvu nāvei, nu ko mēs ar viņu ņemsimies. Varbūt tā arī nebija. Jau pavisam drīz priesteris zvanījis, ka viņu izraksta,” pastāstīja Tolstovs.

Tuvinieki atrada priesteri Gregoru pie 15.korpusa. Un viņi to aprakstīja šādi:

Priesteris Gregors jau pārvietojamos ratiņos bija izstumts ārā no slimnīcas un gaidīja mani zem atklātas debess. Nespēju noticēt, ka šādi var izrīkoties ar cilvēku, kuram ir sāpes. Laimīgā kārtā nelija lietus, citādi viņš vēl pie visa būtu samircis.

Mūs abus ar sievu izbrīnīja tas, ka priesteri Gregoru no slimnīcas izrakstīja ar visām adatām rokās. Viņam bija sadurtas melnas abu roku vēnas, un abās rokās atstātas adatas no sistēmas.

Slimnīca noliedz pacienta atstāšanu 

Slimnīcā solīja izskatīt arī novērošanas kameru ierakstus, lai secinātu, vai tā tiešām ir noticis. Jo bezpalīdzīgus pacientus vienus nepametot nekad. Tiesa, Covid-19 laikā pacientu plūsmas ir sadalītas, lai tie nekrustotos: tos, kurus izraksta, vakarpusē izved pa citām durvīm. Ne tām, pa kurām uzņem.

“Mums ir jāpaskatās video novērošanu, kur viņš varēja viens pats atrasties. To vēl precizēsim. (..) Izjautāsim visas iesaistītās personas, kas piedalījās aprūpē,” solīja Stradiņa slimnīca Neatliekamās medicīnas centra atbildīgā ārste Aļona Prutkova.

Vēlāk slimnīca informēja, ka

novērošanas kameru ieraksti jau pārbaudīti un tajos redzams, ka slimais priesteris nevienu brīdi ratiņkrēslā nav atradies viens pats, LTV apgalvoja slimnīcas pārstāve Evija Mileiko.

Atbilstīgi slimnīcas versijai – darbinieks viņu ir izvedis laukā no telpām svaigā gaisā un pēc dažu minūšu gaidīšanas piebraucis tuvinieku auto, kurā pacients iesēdināts. Arī visi katetri no pacienta rokām bijuši izņemti. Tā liecinot medicīniskā dokumentācija. Slimnīca ir gatava atbildēt uz visām tuvinieku pretenzijām, ja vien saņems oficiālu piederīgo rakstītu iesniegumu.

Miris mājās

Tikai vienu no trim pacientiem, kurus ieved ar neatliekamās palīdzības auto, slimnīcā tiešām patur. Tas notiek tad, ja ir dzīvībai bīstams, akūts stāvoklis. Priesterim tāds neesot bijis. Tuvinieki gan rakstīja, ka pēc atvešanas mājās pacientam joprojām bija spēcīgas sāpes. Atkal neatliekamā palīdzība. Un pēc brīža izrādījās, ka elpošana ir apstājusies.

“Jau iepriekš mums bija zināma šī pacienta vēsture. Mēs konsultējāmies, ar konsultantiem,” stāsta Prutkova. Pacienta nāvi ārste nesaista ar aprūpi slimnīcā: “Domāju, ka nē. Akūti viss var notikt.”

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā skaidro, ka brigādes rīcība bija atbilstoša pacienta stāvoklim un mediķa iespējām palīdzēt šādā situācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti