Stradiņa slimnīcas topošajā korpusā defekti novērsti, risks zaudēt ES atbalstu - saglabājas

Topošajā Stradiņa slimnīcas jaunajā korpusā ir novērsti iepriekš konstatētie būvniecības defekti, tomēr kopējā situācija ar projekta norisi ir neiepriecinoša. Vēl joprojām pastāv vērā ņemams risks, ka var tikt zaudēts projektam paredzētais Eiropas Savienības (ES) finansējums – tā otrdien, 20.oktobrī, notikušā Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē atklājuši vairāki iesaistīto institūciju pārstāvji.

Plaisu, nesošo konstrukciju un kolonnu deformāciju dēļ gada sākumā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecības darbus nācās apturēt. Šobrīd gan topošajā slimnīcā vairums defektu ir novērsti, un, kā Saeimā norādīja Rīgas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs, inspekcija pārkāpumus šobrīd ēkā nav konstatējusi.

"Pedējo reizi būvinspektors apmeklēja objektu 30.septembrī. Atkāpes no normām netika konstatētas. Arī pārbaudes izpilddokumentācijā liecināja, ka dokumenti tiek uzturēti atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Uz šo brīdi atkāpes no Būvniecības likuma prasībām netika konstatētas," teica Vircavs.

Tiesa, tās arī ir vienīgās labās ziņas par projektu, jo vairākas iesaistītās amatpersonas atzīst, ka nevar sniegt garantiju, ka projekts noritēs bez aizķeršanās un netiks zaudēts tam atvēlētais ES fondu finansējums.

Kā skaidroja Finanšu ministrijas (FM) parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens, lielākās bažas ir par to, ka projekta faktiskā pabeigšana varētu aizkavēties. Tiesa, šis risks, salīdzinot ar situāciju gada sākumā, ir samazinājies, un Veselības ministrija kontrolē situāciju.

"Mūsu vērtējums ir tāds, ka situācija ir ārkārtīgi būtiski mainījusies uz labo pusi šajā projektā," atzina FM parlamentārais sekretārs.

Neglaimojošs vērtējums par projektu bijis Valsts kontrolei, kura atzīst, ka diemžēl tas nav pirmais Veselības ministrijas īstenotais projekts, kurā vērojamas ļoti nopietnas problēmas. 

"Tas, ko mēs redzam šajā un arī vērtējot citus Veselības ministrijas atbildībā esošos vērienīgos projektus, ka šī projektu uzraudzība un vadība, maigi izsakoties, ir nepilnīga.

Diemžēl līdz šim ir bijis tā, ka jebkuri lieli projekti, kas ir nonākuši Veselības ministrijas un tās iestāžu vai kapitālsabiedrību atbildībā, ir tikuši vadīti gandrīz vai kā ugunsdzēšanas režīmā - tad, kad tuvojas projekta noslēgums, tad mēs ļoti steidzīgi un aktīvi darbojamies," teica Valsts kontroles padomes locekle Inga Vārava.

Par projektu atbildīgie ir pārliecināti, ka kritisks punkts veiksmīgai darbu veikšanai ir tas, vai līdz novembra sākumam jaunajam korpusam izdosies pieslēgt apkuri un pabeigt jumta uzlikšanu. Ja tas netiks izdarīts, ēkā nebūs iespējams veikt iekšdarbus. Tomēr būvdarbu veicēji esot solījuši, ka apkure tikšot pieslēgta laicīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti