Dienas ziņas

Valdības deklarācija pabeigta

Dienas ziņas

Nākamgad darbu atsāks Jēkabpils gaļas kombināts

Stradiņa slimnīcai – pirmā jaunbūve

Stradiņa slimnīcā būvdarbi – pusceļā; ES naudu tomēr cerība nepazaudēt

Pabeigta Paula Stradiņa klīniskās universitātes jaunā korpusa jumta konstrukciju izbūve un svinami spāru svētki, ar ko slimnīcā atzīmē to, ka paveikta aptuveni puse lielo būvdarbu. Slimnīca ir panākusi Eiropas Savienības līdzfinansējuma projekta pagarinājumu līdz nākamā gada martam un cer, ka būvdarbi nekavēsies. Iepriekš ziņots par dažādām nepilnībām būvniecībā, kuru dēļ aptuveni pusgadu darbi nenotika, taču pašlaik darbība būvlaukumā ir aktīva un kontrole nodota slimnīcas valdes rokās.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunais A korpuss, ko izplānoja 2006.gadā, bet pamatakmeni ielika 2010. gadā,  šogad rudenī beidzot varētu tikt nodots ekspluatācijā, savukārt  pirmos pacientus uzņemtu nākamgad pavasarī. 

Tagad ieejot Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā, uzreiz var pamanīt divus ceļamkrānus, kas rāda virzienu uz tālumā esošo būvlaukumu. Tajā darbi rit pilnā sparā, un būvnieki kopā ar slimnīcas darbiniekiem svin spāru svētkus.

Tas nozīmē, ka pabeigta jaunā korpusa jumtu konstrukciju izbūve, izveidota galvenā fasāde un topošajam korpusam jau pieslēgta apkure.

“Esam sasnieguši ēkas būvniecības pusceļu. Plānojam spāru svētkus. Kā jau tas ir būvniecībā, kad jumta konstrukcijas ir gatavas, tad būvnieki karina vainagu un pasūtītāja darbs ir pabarot būvniekus un pateikties par sākuma darbu,” stāsta slimnīcas Jaunās būvniecības daļas vadītājs Agris Balodis.

Šeit atradīsies poliklīnika ar 160 līdz 180 pacientu gultām un būs pieejami vairāki izmeklējumi vienuviet. Slimnīcai, šķiet, ir pārliecība, ka tagad darbi varētu ritēt bez kavēšanās, bet Balodis atzīst, ka varētu vēlēties labāku būvnieku. Tas tāpēc, ka pērnā gada sākumā ēkai tika konstatētas vairākas nepilnības. Mainīja būvdarbu vadītāju, un amatu atstāja arī slimnīcas bijušais valdes priekšsēdētājs Dins Šmits.

Daudzmiljonu projektu līdzfinansē arī Eiropas Savienības fonds, un toreiz pastāvēja risks zaudēt aptuveni 24 miljonus Eiropas naudas. No tā slimnīca izvairījusies, pārrakstot projekta pieteikumu. “Projekts tika veidots kā divi atsevišķi Eiropas Savienības līgumi. Viens par nulles ciklu izbūvi un ārējo izbūvi. Otrs par ēkas augšdaļu. Tad tas tika pārkvalificēts par lielo projektu, jo virs 50 miljoniem [eiro] kopējā vērtība. Tas ir lielais projekts pēc Eiropas norādījumiem, līdz ar to šī projekta pagarināšana bija automātiski iespējama līdz 2017.gada aprīlim,” skaidro Balodis.

Vēl pirms gada, kad celtni apturēja atklāto kļūdu dēļ, nebija pārliecība vai to izdosies pabeigt bez lieliem zaudējumiem.

“Objekts stāvēja un visi skatījās viens uz otru,” atceras P.Stradiņa slimnīcas valdes loceklis Normunds Kārkls.

Tagad tehniskās nepilnības esot novērstas, un tur ieguldīta būvnieku pilnsabiedrības „SBRE”, kurā apvienojušās „Skonto būve” un „Re&Re”, nauda. “Viņi bija, jā, protams, un viņi bija neizbēgami šādā situācijā. Tur bija tikai variants iet uz priekšu un izlabot, darīt tālāk kvalitatīvi,” stāsta jaunais būvdarbu vadītājs Valdis Koks.

Ieplānotos darbus cer pabeigt gada laikā, jo nomainītas vadošās personas, turklāt situāciju regulāri kontrolē uzraugošās institūcijas. “Absolūti šobrīd viss notiek pēc plāna, pēc grafika, un mēs redzam, kā to visu var izdarīt. Protams, ka visu izsaka personas, kas to procesu vada. Pasūtītājam ir savs būvuzraugs, kas ikdienā uzrauga mūsu darbu, un tad ir arī būvvalde, kas nāk regulāri. Pievērš pastiprināti uzmanību šim projektam un pārbauda,” stāsta Koks.

Bet arī pabeigts A korpus spēs nodrošināt tikai trešo daļu no  funkcijām, ko cerēja veikt ar visu jaunās Stradiņa slimnīcas korpusu. Būs nepieciešami dārgi pagaidu risinājumi pacientu plūsmu virzībai no vecās uzņemšanas nodaļas  uz jaunajiem operāciju un  palātu blokiem. 

Jaunā korpusa būvlaukums izveidots jau 2013.gada vasarā, un tā būvniecības kopējās izmaksas sasniedz 86 miljonus eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt