Stiklots milzu kuģis Ventspilī – redzamas aprises jaunajam Zinātnes un inovāciju centram

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ventspilī labi redzamas aprises jaunajam Zinātnes un inovāciju centram, kas saturiski tiek pielīdzināts “AHHAA'' centram Igaunijā. Iespaidīgā izmēra kuģa veidolā uzbūvētajā stiklotajā ēkā jau intensīvi notiek iekšdarbi, bet apkārtnē sākusies apzaļumošana, lai  nākamgad centrs varētu vērt savas durvis apmeklētajiem. Iecerēts, ka centrā Ventspilī tiks radītas 120 jaunas darba vietas.

Stiklots milzu kuģis Ventspilī – redzamas aprises jaunajam Zinātnes un inovāciju centram
00:00 / 05:02
Lejuplādēt

Kopā ar Ventspils Digitālā centra direktora vietnieku Raiti Rozi Latvijas Radio devās nelielā ekskursijā, lai apskatītu topošo Zinātnes un inovāciju centru. Labi redzamas ne tikai iespaidīgā izmēra stiklotas ēkas aprises, bet arī tas, kā mūsdienīgais centrs izskatīsies no iekšpuses.

„Foajē būs pirmā vietā, kur ienāksim zinātnes centrā. Te būs īpaša grīda, kas būs liela pasaules karte ar mazām flīzītēm. Atrodamies zem terases, uzejot augšā, pa to varēsim staigāt,” stāstīja Roze. Tā ir ēka, pa kuras jumtu varēs arī staigāt.

Nākamā apskates vieta – ekspozīcijas telpa, kurā atradīsies 88 dažādi eksponāti. „Izglītojoši eksponāti, kas sadalīti tematiskajās galerijās, kas ir par fiziku, matemātiku, ģeogrāfiju un viedajām tehnoloģijām. Būs ne tikai izglītojoši, bet arī izklaidējoši, lai bērniem mācību process būtu aizraujošs un interesants. Telpa liela, jo jāietilpina 88 eksponāti. Varēs iziet cauri eksponātu zināšanu galerijai.

Simulatori būs aizraujošākie, kur uz savas ādas varēs izbaudīt dažādas lietas," atklāja Roze.

Ventspils zinātnes un inovāciju centra arhitektoniskos risinājumus veidojis SIA „Arhitekta J. Pogas birojs”. Apjomīgajā projektā iesaistīti virkne dažādu uzņēmumu, kas strādā arī pie satura veidošanas un digitāliem risinājumiem. Būvprojekta autors – pilnsabiedrība “PS Ambrasas PB”, projekta būvuzņēmējs ir pilnsabiedrība “LNK Industries Group”.

Uzņēmuma būvdarbu vadītājs Matīss Pastars pastāstīja par ēkas būvniecības gaitu un specifiku: „Visa fasāde ir ar stiklotām konstrukcijām. Iekštelpās ir ļoti daudz akustisko risinājumu, sienas un griesti ar akustisko apmetumu, arī uz kolonnām lielajā ekspozīciju zālē. Daudz risinājumu skaņas slāpēšanai.

Autora vīzija ir veidot ēku kā kuģi. Forma nav ierastajām būvēm raksturīga, bet unikāla ar savu formu un vizuālo veidolu.

Mums tas viss jāieīsteno pēc iespējas labāk, ātrāk un lētāk, ko cenšamies arī izdarīt.”

Paralēli būvniecībai notiek arī satura veidošana, kas tiek finansēta no Norvēģijas finanšu instrumenta. Zinātnes centrā atradusies vieta arī interešu izglītībai, laboratorijai un citām norisēm.

Centrs no citiem saviem līdziniekiem atšķiršoties ar kvalitāti un plašo piedāvājumu. Tās būs arī jaunas darbavietas. „Projekta mērķis ir ne tikai uzbūvēt zinātnes centru, bet arī inovāciju centru, lai radītu jaunas darbavietas. Te izbūvēs un iekārtos modernas biroja telpas jauno uzņēmēju piesaistei un atbalstam, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas attīstīšanai,” pastāstīja Ventspils Digitāla centra vadošais informāciju sistēmas uzturētājs Kristaps Dambergs.

Jaunajā Zinātnes un inovāciju centrā plānots radīt aptuveni 120 jaunas darbavietas Ventspilī. Proti, Inovāciju centrā paredzētas nomas telpas jaunajiem uzņēmējiem ar 90 jaunām darbavietām, bet interešu izglītības jeb Zinātnes centrā būs ap 30 jaunas darbavietas.

Kopējās projekta izmaksas, piesaistot ERAF finansējumu, sasniegs 15 miljonus eiro. Būvniecības tempi pašlaik apsteidzot grafiku. Jaunais Zinātnes un inovāciju centrs Ventspilī apmeklētājus varētu sākt uzņemt nākamā gada sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti