Panorāma

Bez komentāriem: Plūdi Ogrē

Panorāma

Bez komentāriem: Plūdi Ogrē. Trešā diena

Dāvis Stalts izstājas no NA frakcijas

Stalts izstājas no Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas

Bezpartejiskais Saeimas deputāts Dāvis Stalts šodien oficiāli paziņoja par izstāšanos no Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas. Stalts šādu lēmumu pieņēmis, jo nejūt Nacionālās apvienības līderu atbalstu parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidei, lai izmeklētu Ķemeru sanatorijas maksātnespējas procesa lietu. Komisijas izveidi koalīcija padome ir atbalstījusi un par to vēl plānots lemt Saeimas plenārsēdē ceturtdien.

Stālts sacīja, ka frakcija neatbalsta viņa darbību šajā komisijā, vēl jo vairāk kā komisijas vadītāju. Par to liecinot VL-TB/LNNK frakcijas vadītāja izteiktais viedoklis, ka frakcija vēlētos, lai Stalts no tās izstātos, nevis turpinātu strādāt. Tāpat VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētāji Gaidis Bērziņš un Raivis Dzintars esot atteikušies parakstīt parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveides lēmumprojektu.

„Mana sadarbība ar Nacionālo apvienību jau kādu laiku iezīmējas negatīvā polaritātē, jo es negūstu NA frakcijas uzticību savā darbībā, projektos un iecerēs. Ja NA frakcijas vadība un līdzpriekšsēdētāji nevēlas, ka es darbojos viņu komandā, tad piespiest viņus es nevaru,” norādīja Stalts.

Stalts atzina, ka viņš nevienai citai Saeimas frakcijai neplāno pievienoties. Tuvāko nedēļu laikā Staltam paredzēta tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski, lai runātu par turpmāko atbalstu koalīcijai. Deputāts izteica cerību, ka viņa vadītā biedrība „Demokrātiskie patrioti” līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām pārtaps partijā. Biedrības kandidāti saskaņā ar savstarpējo vienošanos izslēgti no Nacionālās apvienības saraksta Rīgas domes vēlēšanām.

Jau iepriekš vēstīts, ka biedrības "Demokrātiskie patrioti" valde aicināja savu biedru Saeimas deputātu Staltu izstāties no nacionālās apvienības frakcijas.

Šāds lēmums pieņemts, izvērtējot 16.marta notikumu kopējo ainu - pasākumus pie Brīvības pieminekļa, valsts iekšlietu struktūru, Rīgas domes un atsevišķu deputātu rīcību, kā arī saprotot to, ka līdzīgas provokācijas varētu turpināties līdz pat pašvaldību vēlēšanām, saasinot spriedzi Latvijas iedzīvotāju vidū. "Demokrātiskie patrioti" pauda neizpratni par aizskarošo attieksmi, kas no atsevišķu Nacionālās apvienības deputātu puses tika izrādīta policijas darbiniekiem, kas pildīja savus tiešos pienākumus, nodrošinot Latvijas valsts piederīgo un ārvalstu pilsoņu drošību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti