Sprādzienā iznīcināta aptuveni trešdaļa Melnsila ielas mājas; Rīgas mērs: pamats domāt, ka ēku varētu atjaunot

Lai lemtu par tālāko rīcību saistībā ar naktī uz 31. decembri notikušo sprādzienu daudzīvokļu ēkā Āgenskalnā, Melnsila ielā 2, Rīgas mērs Mārtiņš Staķis ("Attīstībai/Par!"/"Progresīvie") 31. decembra pēcpusdienā bija sasaucis Rīgas Civilās aizsardzības komisijas (CAK) sēdi ar atbildīgo dienestu piedalīšanos. Sarunā ar Latvijas Radio mērs norādīja – izvērtējot ēkas stāvokli, šobrīd ir pamats domāt, ka ēku būtu ekonomiski pamatoti atjaunot.

Noskaidrots, ka sprādzienā ir iznīcināta apmēram viena trešdaļa ēkas, taču arī pārējā ēkas daļa vismaz tuvākajā laikā nebūs apdzīvojama. Mājā ir deklarēti 23 iedzīvotāji, taču atsevišķi dzīvokļi ir izīrēti citām personām, un, cik zināms, negadījuma brīdī mājā varētu būt atradušies vismaz 15 cilvēki.

Mārtiņš Staķis par ēkas stāvokliBaiba Kušķe

Lai gan pašlaik neviens nav izmantojis pašvaldības piedāvātās pagaidu apmešanās iespējas, taču, ja tāda nepieciešamība radīsies, tad šo jautājumu palīdzēs risināt Rīgas domes Mājokļu un vides departaments.

“Ēka šobrīd ekspluatācijā nav pieņemama. Šajā ēkā tātad nevar dzīvot. Tas nozīmē, ka visi 12 dzīvokļi un visi tie īpašnieki un īrnieki, kas tur dzīvoja, – mums būs jādomā, kā viņiem nodrošināt pajumti.

Daļa ēkas ir sagrauta, bet otra puse šķiet daudzmaz kārtībā, tādēļ ir pamats domāt, ka šo ēku būtu ekonomiski pamatoti atjaunot.

Šobrīd notiks ēkas konservācija un attiecīgi visi nākamie soļi – veidots projekts un atjaunota ēka,” skaidroja Mārtiņš Staķis.

Viņš arī skaidroja, ka nesagruvušo dzīvokļu iemītnieki var griezties pie Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un tā pārstāvji iespēju robežās iznesīs no dzīvokļiem nepieciešamās mantas.

Rīgas būvvaldes vadītājs Jānis Belkovskis CAK sēdē informēja, ka ēkas tehnisko izpēti varēs sākt nākamnedēļ. Daļa ēkas sprādzienā palikusi neskarta, tāpēc atbilstoši ekspertu slēdzienam būs jālemj par ēkas konservāciju vai nojaukšanu.

Sprādzienā cietusī ēka atrodas “Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) apsaimniekošanā. Kā informēja RNP pārstāvji, tiklīdz ugunsdzēsēji beigs darbu, tā uzņēmums nodrošinās ēkas iežogošanu un apsardzi. Teritorijas sakopšanu veiks RNP un Satiksmes departaments.

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs informēja, ka iedzīvotājiem iespējams ierobežoto sprādziena vietu apiet caur parku, savukārt sabiedriskais transports novirzīts pa apvedceļiem, jo slēgta transporta kustība Melnsila ielā, posmā no Kapseļu ielas līdz Nometņu ielai.

Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte uzsvēra, ka cietušie iedzīvotāji aicināti saņemt atbalstu Sociālajā dienestā.

Ja cietušajiem šobrīd ir nepieciešama kāda palīdzība, piemēram, apģērbs, pārtikas pakas, dokumentu atjaunošana vai vēl kāds cits sociālais atbalsts, viņi tiek aicināti rakstīt uz e-pastu "[email protected]" vai zvanīt pa Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5055.

CAK sēdē Mājokļu un vides departamenta pārstāve Inga Gulbe informēja, ka iedzīvotājiem būs iespēja saņemt telpas dzīvošanai vai pabalstu mājokļa atjaunošanai, ja tāda būs iespējama. Lai saņemtu šādu palīdzību, sprādzienā cietušie dzīvojamo telpu īrnieki un īpašnieki aicināti vērsties ar iesniegumu Mājokļu un vides departamentā.

Cietušajām personām ir tiesības saņemt neatliekamu pašvaldības palīdzību, izīrējot pagaidu dzīvojamo telpu.

Kā pagaidu dzīvojamā telpa tiek piedāvāta istaba dažādu sociālo grupu kopdzīvojamā mājā.

Tie dzīvokļu īpašnieki un īrnieki, kuru dzīvojamā telpa tiks atzīta par daļēji vai pilnīgi gājušu bojā un neatjaunojamu, var lūgt pašvaldību izīrēt tai piederošu dzīvokli. Iesniegumu var iesniegt Mājokļu un vides departamentā, Brīvības ielā 49/53, pirmajā stāvā, kur novietota vēstuļu kastīte, vai vēršoties jebkurā Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā.

KONTEKSTS:

Pārdaugavā, Melnsila ielā 2, naktī uz ceturtdienu, 31. decembri, uzsprāgusi, daļēji sagruvusi un aizdegusies trīsstāvu dzīvojamā ēka. Negadījumā cietuši seši cilvēki un viens gājis bojā. Sprādziena iemesli tiek skaidroti un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) turpina strādāt notikuma vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt