SPKC: Neviens pret Covid-19 vakcinētais Latvijā nav smagi saslimis ar koronavīrusu (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 11 mēnešiem.

Neviens cilvēks, kurš pilnībā pabeidzis vakcinācijas pret Covid-19 kursu, pusgada laikā kopš vakcinācijas uzsākšanas Latvijā nav smagi saslimis vai miris ar koronavīrusu. To preses konferencē pirmdien, 5. jūlijā, paziņoja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Precizējums

Informācijas avots precizē vienu Covid-19 vakcīnu saņēmušo cilvēku skaitu, kas miruši. Pareizi jābūt - miruši 68, nevis 322 cilvēki, kā minēts iepriekš.

SPKC pārstāvis klāstīja, ka no līdz šim hospitalizētajiem 11 440 pacientiem 97% nebija vakcinēti pret Covid-19. 3% jeb 322 no stacionētajiem bija vakcinēti pret Covid-19, bet saņēmuši vien vienu vakcīnas devu. Trīs gadījumi bijuši tādi, kad cilvēks hospitalizēts cita iemesla dēļ un vīruss atklājies jau slimnīcā. Nav konstatēts neviens gadījums, kad hospitalizēta persona, kas pilnībā pabeigusi vakcinācijas kursu.

No 2020. gada decembra beigām līdz 2021. gada jūlija sākumam kopā konstatēti 2718 nāves gadījumi, tostarp 2395 nevakcinēto vidū, bet 68 gadījumos slimnieks bija saņēmis vienu poti.

Runājot par vienu vakcīnas devu saņēmušajiem mirušajiem pacientiem, speciālists sacīja, ka viena vakcīnas deva nepasargā no smagas saslimšanas,

īpaši gados vecus cilvēkus, kuri poti saņēmuši, kad jau bija inficējušies vai arī neilgi pirms saslimšanas.

Perevoščikovs sacīja, ka pusgada laikā bijis viens gadījums, ka persona, kas pabeigusi vakcinācijas pret Covid-19 kursu, mirusi. Pacients bijis pieklājīgā vecumā – virs 80 gadiem bez Covid-19 simptomiem. Galvenais nāves cēlonis, visticamāk, ir cits, piebilda SPKC pārstāvis.

No 2020. gada 28.decembra līdz 2021. gada 2. jūlijam

Covid-19 infekcija konstatēta kopumā 101 209 cilvēkiem, tai skaitā 4074 jeb 4% cilvēkiem pēc pirmās vakcīnas devas un 292 jeb 0,3% cilvēkiem infekcija konstatēta pēc 14 dienām, pabeidzot vakcinācijas kursu. 

Perevoščikovs klāstīja, ka pašreizējā vakcinācijas pret Covid-19 procesā nav redzams neviens gadījums, kad persona ir pabeigusi vakcinācijas kursu, smagi saslimusi vai mirusi no Covid-19. Secināts arī: tiem, kas pabeiguši vakcinācijas kursu, Covid-19 infekciju konstatē par 93,6 reizēm retāk, nekā nevakcinētajiem. 

Infektologs, Latvijas Universitātes profesors, Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis preses konferencē norādīja, ka pasaulē strauji sācis izplatīties Covid-19 vīrusa delta variants, kas lipīguma ziņā pielīdzināms vējbakām.

"[Tā] ir ļoti augsti lipīga slimība, pret kuru bez vakcinācijas nav iespējams izvairīties," sacīja infektologs. "Pret delta vīrusa variantu var cīnīties tikai ar vakcināciju."

Vakcīnas pret Covid-19 ļoti labi darbojas pret vīrusa delta variantu, teica Dumpis, norādot, ka pilnībā vakcinēti cilvēki var saslimt ar infekciju, bet ne tik smagi, lai nonāktu slimnīcā.

Vīrusa delta variants saskaņā ar pašreizējām aplēsēm dominēs augustā. "Lai iegūtu imunitāti, vakcinēties vajadzētu sākt jau tūlīt," norādīja Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti