Speciāliste: Par seksuālo vardarbību nedrīkst būt noilguma – tāpat kā par genocīdu

Par seksuālo vardarbību nedrīkst būt noilguma – tāpat kā par genocīdu un noziegumiem pret valsti. Šādu viedokli Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pauda resursu centra sievietēm "Marta" projektu vadītāja Liene Gātere.

Pēc viņas teiktā, centrā konsultē ne tikai no seksuālas vardarbības cietušus bērnus, bet arī pieaugušas sievietes, kas bērnībā piedzīvojušas seksuālu vardarbību, to tobrīd nav to risinājušas un tikai tagad vēršas pēc palīdzības.

Centra speciāliste uzsvēra, ka bērns sākotnēji bieži vien nemaz nesaprot, kas ar viņu ir noticis, un ir gatavs sevi aizstāvēt tikai tad, kad ir pieaugušā vecumā.

Tādēļ, viņasprāt, ir jāparedz iespēja, ka par seksuālo vardarbību var saukt pie atbildības jebkurā brīdi. "Nedrīkst būt tā, ka varmāka var izsprukt sveikā un upurim pieaug bezpalīdzības sajūta," tā Gātere.

Centra priekšlikums atcelt noilgumu par seksuālu vardarbību pret bērniem skatīts arī otrdien Saeimā notikušajā Juridiskās komisijas ārkārtas sēdē. Šī jautājuma virzībā centrs "Marta" vēlētos redzēt lielāku tautas kalpu apņēmību, pagaidām vien izskanēja, ka tas ir diskutējams jautājums, piebilda Gātere.

Liene Gātere: nedrīkst būt noilguma par seksuālo vardarbību
00:00 / 06:33
Lejuplādēt

Jau ziņots, ka Liepājas tiesa par piecgadīgas meitenes vairākkārtēju seksuālu aizskaršanu vainīgos nolēma sodīt ar piespiedu darbu un probācijas uzraudzību.

Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors otrdien, 21.jūlijā, tā sauktajā Liepājas pedofilu lietā ir iesniedzis apelācijas protestu par Liepājas tiesas spriedumu.

Tiesībsargs Juris Jansons iepriekš norādīja, ka plānots rosināt noteikt, lai noziegumiem attiecībā uz bērniem nebūtu noilguma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti