Dienas ziņas

Mazajās upītēs atjaunos foreļu un taimiņu dzīvotnes

Dienas ziņas

Saeima atbalsta ārkārtas situācijas izsludināšanu

Šogad svētceļnieki uz Aglonu dodas mazākās grupās

Šogad svētceļnieki uz Aglonu dodas mazākās grupās; daudziem kabatā Covid-19 sertifikāts

Šogad svētceļojumā uz Aglonu, kur jau nedēļas nogalē ticīgie pulcēsies uz Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem, vērā jāņem vai nu cilvēku skaita ierobežojumi, ja nav pabeigts vakcinācijas pret Covid-19 kurss, vai arī jāatceras līdzi paņemt vakcinācijas sertifikātu. Tomēr, kā atzina svētceļnieki, tas neesot traucēklis izbaudīt īpašās sajūtas, ko sniedz došanās svētceļojumā.

Salaspils katoļu draudzes svētceļnieku grupa ceļu uz Aglonu uzsāka 4. augusta rītā. Aiz muguras jau vairāk nekā 200 kilometru, priekšā vēl aptuveni 40. Šī ir viena no lielākajām svētceļnieku grupām šogad, kuras sastāvā ir aptuveni 90 cilvēku. Līdz ar ierastajām svētceļnieka mantām šajā reizē viņiem visiem ceļā līdzi ir arī derīgi Covid-19 sertifikāti.

Svētceļniece no Krāslavas novada Anna par došanos uz Aglonu sacīja: "Tā ir drošības sajūta, un tā arī drošība – iekšējā, ka mēs nonāksim vidē, kur atkal mums būs domubiedri."

Savukārt Kristīne, svētceļniece no Ogres, sacīja: "Svētceļojums, man liekas, katram tādam, kas tic, kas varbūt arī mazliet ir atgājis no tā nost, bet kādreiz ir ticējis un tajā bijis visā iekšā, nu, tas ir neapšaubāmi tāds dvēseles un gandarījuma piepildījums."

Drošības sajūta svētceļnieku vidū ir tikai viens no iemesliem, kāpēc Salaspils katoļu draudzei jau sākotnēji bija pieņemts lēmums ļaut piebiedroties savai grupai tikai imunizētiem dalībniekiem. Tāpat šādām grupām netiek piemēroti atsevišķi ierobežojumi, tostarp maksimālais pieļaujamais cilvēku skaits vienā telpā.

Salaspils katoļu draudzes priesteris Ilmārs Tolstovs norādīja:

"Es negribēju gulēt ar maskām, un es negribēju 20 [cilvēkus], un teltīs šo augustu es arī negribēju. Tad mēs izdarījām tādu izvēli – ja mēs gribam būt 80–90, ja mēs gribam, lai skolās un telpās, mēs izvēlējāmies šo pilnīgi drošo režīmu."

Daudz mazākā skaitā jeb aptuveni 19 cilvēku sastāvā ceļu uz Aglonu mēro Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāles svētceļnieku grupa. Ierasti gan viņu skaits bija vismaz divreiz lielāks. Svētceļnieku sarukumu veicinājusi esošā situācija ar Covid-19 izplatību, atzina grupas vadītāja.

Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāles svētceļnieku grupas vadītāja Lita Klepere skaidroja: "Sākumā 40 cilvēki bija pieteikušies, bet pakāpeniski atteicās. Veselības problēmas, daļai bija arī darba problēmas un tas, ka gan pasaulē, gan arī valstī situācija mainās Covid-19 ietekmē. Arī maksas testi ir problēma, kāpēc cilvēki negribēja nākt. 25 eiro – mēs interesējāmies Dagdā, būs cilvēki, kuri brauks testus veikt."

No visiem Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāles svētceļniekiem Covid-19 testi pirms došanās ceļā uz Aglonu bija jāveic vien pieciem, tostarp 14 gadus vecajam Edgaram. Tā kā to derīguma termiņš ir ierobežots, testi viņiem jāveic arī svētceļojuma laikā.

Edgars par to izteicās šādi: "Man sākumā bija pārsteigums. Es biju diezgan pārsteigts. Man bija bail, jo tas bija mans pirmais Covid-19 tests."

KONTEKSTS:

Šajā nedēļā Aglonā notiek ikgadējie Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, kas jau otro gadu tiek svinēti Covid-19 laikā. Pērn Aglonas svētkos ticīgie varēja piedalīties vien ar ielūgumiem, bet šogad klātesošajiem uz galvenajiem svētku notikumiem 14. un 15. augustā ir jāuzrāda Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikāts vai arī negatīvs Covid-19 tests. Aglonas apkārtnē šonedēļ jārēķinās ar satiksmes organizācijas izmaiņām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt