Pusdiena

Policija pagaidām nekomentē ar cirvi bruņotā jaunieša uzbrukuma motīvus

Pusdiena

Par dopinga kontroles sistēmu Latvijā šaubu nav

Šogad pieprasītākās studiju jomas - datorzinātnes un medicīna

Šogad pieprasītākās studiju jomas - datorzinātnes un medicīna

Šogad pieprasītākās studiju jomas Latvijas augstskolās ir datorzinātnes, medicīna, tiesību zinātne, kā arī būvniecība. Studentu izvēles lielā mērā sakrīt arī ar darba devēju ieteikumiem, kurās jomās trūkst speciālistu. 

Atsevišķās augstskolās kopējais pieteikumu skaits ir mazāks nekā pērn, bet arī vidusskolu absolventu skaits salīdzinājumā ar 2015. gadu ir samazinājies gandrīz par 8%.  

No Latvijas augstskolām visvairāk studētgribētāju pieteikumu ir saņēmusi Latvijas Universitāte. Lielākais interesentu pieaugums - par 5% - ir tieši dabas zinātņu programmās, kuras daudzie studenti izvēlējušie kā pirmo prioritāti.  

“Daudzu gadu laikā populārākās piecas programmas ir apmēram vienas un tās pašas. Pēdējo gadu tendence liecina, ka aizvien augstāku vietu ieņem ārstniecības programma, kā arī datorzinātņu programma, kura šobrīd ir vispopulārākā,” par šovasar pieprasītākajām pamatstudiju programmām stāsta universitātes pārstāvis Jānis Saulītis.

Lauksaimniecības universitātē populārākā pilna laika pamatstudiju programma šogad ir veterinārmedicīna, kā arī lauksaimniecības un ekonomikas studiju programmas.
Datorvadību un datorzinātni šajā universitātē kā pirmo prioritāti topošie studenti gan izvēlējušies mazāk.

Savukārt Rīgas Tehniskajā universitātē kopumā pieaugsi interese par studiju iespējām. 

“Lielākā interese par IT jomas studiju programmām, kam seko arhitektūra un būvniecība,” par pieprasītākajām programmām stāsta Studiju departamenta direktora vietnieks Uģis Citskovskis.

 “Tāpat diezgan liela interese ir par sociālajām zinātnēm, ne tikai par ekonomiku un uzņēmējdarbību, bet arī par muitas un nodokļu administrēšanas programmām,” saka Citskovskis.

Rīgas Stradiņa universitātē īpaši augsta arī šogad ir studēt gribētāju interese par veselības aprūpes jomām. Tāpat šovasar uzņemti teju 300 ārvalstu studentu un arī šeit bijis konkurss aptuveni trīs studenti uz vienu vietu, stāsta universitātes pārstāvis Edijs Šauers.

“Populāras joprojām ir veselības jomas programmas, kurās ir pieejamas budžeta vietas - fizioterapija, uzturs, medicīna, zobārstniecība, farmācija, kā arī sociālo zinātņu jomā maksas studijas - multimediju komunikācija, tiesību zinātne, žurnālistika, sabiedriskās attiecības, kā arī psiholoģija pēdējos gados ir pieprasītāka,” stāsta Šauers.

Pirms studentu uzņemšanas darba devēju konfederācija sadarbībā ar karjeras portālu Prakse.lv veidoja vairāk nekā divu tūkstošu darba devēju ieteiktāko studiju programmu un izglītības iestāžu  reitingu.

Portāla Prakse.lv pārstāve Megija Krieviņa secina, ka jauniešu izvēlētie studiju virzieni lielā mērā sakrīt ar jomām, kurās sarežģīti atrast zinošus un kvalificētus speciālistus.

Šogad darba devēji akcentējuši ar loģistiku, būvniecību, tūrismu un pārtikas ražošanu saistītas profesijas, bet vispieprasītākie joprojām ir programmētāji.

Augstskolu konkursu otrās kārtas rezultāti būs zināmi otrdien, 19. jūlijā, kad arī būs zināms, vai aizpildītas visas budžeta vietas studiju programmās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt