Šodien Latvijā atzīmē Lāčplēša dienu

Ar dažādiem pasākumiem visā Latvijā šodien atzīmē Lāčplēša dienu. Šie valsts svētki saistīti ar 1919. gada 11. novembri – dienu, kad neatkarīgās un jaunās Latvijas armijas karavīri padzina no Pārdaugavas Bermonta-Avalova karaspēku. Ik gadu, pieminot šo zīmīgo Latvijas vēstures notikumu, tieši 11. novembrī, Lāčplēša dienā, tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji.

Lai godinātu tos brīvības cīnītājus, kuri nežēloja savu dzīvību Latvijas vārdā, visā Latvijā tiks iedegtas svecītes un lāpas. Lāpu gājieni daudzviet Latvijā sāksies krēslas laikā, bet jau no rīta īpašos aizlūgumos tiks godināti brīvības cīnītāji. Rīgā rīts sāksies ar ekumenisku dievkalpojumu Rīgas domā.  

Laukumā pie Pulvertorņa plkst. 10.00 būs skatāma Latvijas un sabiedroto militārā tehnika, kā arī varēs uzzināt par dienesta iespējām armijā. Tieši pusdienlaikā visi aicināti uz Brīvības pieminekli. Plkst. 13.00 Brīvības pieminekļa laukumā notiks svinīgā godasardzes maiņa pie Brīvības pieminekļa un parāde.

 

Bet pēcpusdienā daudzviet Latvijā notiks lāpu gājieni un piemiņas brīži kapos, kur atdusas Brīvības cīnītāji. Rīgā lāpu gājiens dosies no Brāļu kapiem līdz Brīvības piemineklim, kur norisināsies svētbrīdis. Savukārt pie Rīgas pils mūriem tiks iedegti svecīšu tūkstoši, aizlūdzot par brīvības cīnītāju dvēselēm. Ikviens Svecīšu sienas apmeklētājs aicināts svecīti novietot uz īpašā tērauda aizsargsieta, nevis vēsturiskajiem mūriem. Tiem svecīšu dedzināšana var nodarīt nelabojumu kaitējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti