Šodien automašīnām būs slēgta Rīgas Blaumaņa iela

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Turpinot mobilitātes eksperimentu Rīgā, sestdien, 1.februārī, Blaumaņa iela visā garumā tiks atvēlēta gājējiem, velobraucējiem, kā arī dažādām uzņēmējdarbību veicinošām iecerēm.

Blaumaņa ielas iedzīvotājus, kuri savas automašīnas novieto iekšpagalmos, Rīgas dome aicina jau laikus saplānot savu dienu tā, lai līdz plkst.10 izbrauktu no iekšpagalmiem un atgrieztos mājās tikai ap plkst.20. Savukārt tie autovadītāji, kuri ir iegādājušies mēneša abonementu vai iedzīvotāja karti, automašīnu varēs novietot bez maksas blakus esošo ielu maksas stāvvietās.

Uzņēmējus dome mudina šo pilsētas iniciatīvu atraktīvi izmantot savā labā, veicinot uzņēmējdarbību. Kā liecina aptaujas dati pēc Tērbatas ielas mobilitātes eksperimenta, vietējo kafejnīcu un tirdzniecības vietu apmeklējums un peļņa pieauga par aptuveni 30%.

Kā liecina ieraksts sociālajā tīklā "Facebook", aktīvisti un uzņēmumi gatavojas eksperimenta dienai un aicina iedzīvotājus šo iespēju izbaudīt. Uz ielas notiks dažādi radoši pasākumi, ko organizē apkārtējie iedzīvotāji, uzņēmumi un organizācijas.

Blaumaņa ielas iedzīvotāja Laura Slaviņa par pasākumiem
00:00 / 01:01
Lejuplādēt

Piedāvājumā:

  • sildierīces un tēja no Blaumaņa ielas iedzīvotājiem (līdzi jāņem savas krūzes),
  • mikrokoncerti un ēverģēlības ar Latvijas mūziķiem un māksliniekiem,
  • "Satori" lasījumi,
  • prāta spēles,
  • atvērto durvju diena TV raidījumu aizkulisēs,
  • dažādi ēdinātāji.

KONTEKSTS:

Rīgas dome plāno katra mēneša pirmajā sestdienā slēgt privātajam transportam kādu no centra ielām, atvēlot to gājējiem un velobraucējiem. Mobilitātes eksperimenta mērķis ir atdzīvināt pilsētas centru, veicinot iedzīvotāju mobilitāti un pilsētvides attīstību. 

Pirmā vieta, ko slēdza privātajam transportam, bija Tērbatas ielas posms janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti