Pēcpusdiena

Prezidents pats uzrunās iespējamos valdības vadītājus

Pēcpusdiena

Turpmāk laulību varēs reģistrēt pie notāra. Pašvaldības iebilst

No partijas "Vienotība" izstājas 18 Saldus nodaļas biedri

Sociologs: Dažu reģionālo biedru izstāšanās no «Vienotības» nemaina tās kopējo ietekmi

Nav vērts pārspīlēt dažu biedru izstāšanos no partijas “Vienotība” reģionālajām nodaļām, jo tas daudz nemaina partijas kopējo ietekmi parlamentā un valdībā. Tā politikas vērotājs un „Latvijas faktu” vadītājs Aigars Freimanis intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” komentēja  vairāku “Vienotības” Saldus nodaļas biedru izstāšanos.

Freimanis norādīja, ka partiju reģionālie biedri, kādreiz bijuši piederīgi Tautas partijai, tagad “Vienotībai”, apzinās – varas partija var dot viņiem vairāk nekā kāda cita. Tāpēc, viņaprāt, nevajag pārvērtēt to, ka reģionālais politiskā spēka veidojums saka, ka negrib vairs būt partijā.

Tajā pašā laikā viņš atzīst – šāds biedru sarukums vairākās reģionālās nodaļās liecina, ka “Vienotība” kā varas partija zaudējusi savu spēju noturēt biedrus.

Turklāt pēdējie partiju reitingi liecina vien par 5,5% atbalstu “Vienotībai”. Freimanis gan saka, ka arī šo rādītāju nevajagot pārspīlēt, jo sabiedriskā doma ir ārkārtīgi mainīga. Piemēram, nav zināms, kāda būs situācija, kad prezidents nosauks premjera kandidātu.

Arī Saldus domes deputāts, nu jau bijušais partijas pārstāvis Māris Zusts pauda, ka lēmums par izstāšanos saistīts ar vietējām nesaskaņām, ne partijas kopējo politiku. Turklāt tas neesot spontāns lēmums, bet briedis ilgāku laiku. Viņš esot piedalījies nodaļas valdes sēdē un uzdeva jautājumus par konflikta situāciju, bet tālākā rīcība no nodaļas vadības neesot sekojusi.

Zusts gan atzīst, ka “Vienotībai” pašlaik nav viegli laiki. Viņš tagad vietējā domē darbosies kā neatkarīgais deputāts un citu partiju programmas neesot padziļināti pētījis.

Jau ziņots, ka paužot savu neapmierinātību ar partijas “Vienotība” Saldus nodaļas vadītāja Didža Konuševska darbībām un nespējot pieņemt partijā notiekošo, no partijas "Vienotība" izstājas 18 partijas Saldus nodaļas biedri.

"Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars gan Latvijas Radio apgalvoja, ka vēlāk septiņi cilvēki, kas bija parakstījuši iesniegumu, vērsušies partijā, jo neatzīst savus parakstus.  Valdē saņemti viņu iesniegumi, bet ar viņiem vēl nav runāts.

Līdzīgi kā Zusts arī Kampars noraida, ka biedru izstāšanās būtu saistāma ar valdības veidošanu.

Partijas vadība Saldus nodaļas biedru lēmumu skaidro ar divu cilvēku - Zusta un partijas Saldus nodaļas vadītāja Didža Konuševska -  personisku konfliktu. 

Tikmēr Konuševskis norāda, ka vismaz puse no tiem, kas izstājušies, nav bijuši aktīvi partijas biedri.

Pirms mēneša, decembra sākumā, vairāki biedri pameta partijas “Vienotība” Kandavas nodaļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti