Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Likvidēs sociālās aprūpes centru «Lubāna»

Sociālās aprūpes centru «Lubāna» slēgs divu mēnešu laikā

No pirmdienas, 14. oktobra, sākta divu mēnešu laika atskaite, līdz tiks slēgts sociālās aprūpes centrs "Lubāna". Tajā dzīvo 32 cilvēki ar dažāda rakstura garīgās attīstības traucējumam, kuri tagad tiks izvietoti citos aprūpes centros visā Latvijā. Vietējā pašvaldība un daļa aprūpes centra "Lubāna" darbinieku iebilst iestādes slēgšanai, bet Labklājības ministrija (LM), izvērtējot centra uzlabošanai nepieciešamos finanšu ieguldījumus, uzskata – tas neatmaksāsies un centrs jāslēdz.

Uz apspriedi ministrijā pirmdien, 14. oktobrī, ieradušies Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) pārstāvji. "Mēs šeit neesam vieni, mums līdzi ir 600 lubānieši, vēstuli varat iesniegt, kur novada iedzīvotāju atbalsts, ka viņi lūdz filiāli saglabāt," paziņoja LVSADA vadītājs Valdis Keris.

Valsts sociālās aprūpes centra "Latgale" filiāle "Lubāna" atrodas nedaudz ārpus novada centra. Tur mitinās 32 cilvēki un strādā 29 darbinieki.

"12 [centrā] dzīvo ilgāk par 20 gadiem; divi, kas ir nodzīvojuši 56 gadus, tā ka tās ir viņi vienīgās mājas, viņi pat nezina, ko nozīmē [dzīvot] savādāk," skaidroja sociālās aprūpes centra "Lubāna" arodbiedrības vadītāja Antra Cimiņa.

Ēka, kurā izvietots aprūpes centrs "Lubāna", celta 19. gadsimta beigās, un ministrijā aprēķināts – lai sakārtotu ēku, pielāgotu to mūsdienīgām ugunsdrošības un elektrodrošības, arī vides pieejamības prasībām, nepieciešami vairāk nekā 360 tūkstoši eiro.

"Tas ir ļoti bīstams objekts, kur jebkurā brīdī var notikt nelaime, un tad sekas būtu bēdīgas," teica valsts sociālās aprūpes centra "Latgale" vadītāja Mārīte Grigāne.

Arodbiedrības pārstāvji uzskata, ka aprūpes centru "Lubāna" iespējams remontēt un saglabāt darbavietas. Taču pēc tikšanās ar ministrijas pārstāvjiem esot sajūta, ka viņus nedzird.

"Lai novērstu sasteigtību, lai novērstu pārpratumus, mēs aicinājām kopīgi aizbraukt uz "Lubānu", apskatīties telpas, kopā ar pašvaldībām veikt atkārtotu novērtējumu situācijai uz vietas, ministrijai diemžēl mūsu sarunu piedāvājums izrādījās nepieņemams," sacīja Keris.

Tikmēr sociālās aprūpes centra "Latgale" vadītāja stāstīja, ka lielākā daļa “Lubānas” darbinieku jau parakstījuši vienošanos par darba attiecību pārtraukšanu. Savukārt centra klientiem jau atrastas mājas citos aprūpes centros visā Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt