Dienas ziņas

Lestenes kaujas rekonstrukcija

Dienas ziņas

Aprēķināti sausuma radītie zaudējumi

Sociālās aprūpes darbinieki prasa palielināt algas

Sociālās aprūpes centru darbinieki piesaka badastreiku; LM prasa 6,4 miljonus eiro algu celšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Zemā atalgojuma dēļ sociālās aprūpes centru darbinieki pieteikuši  astoņu stundu badastreiku, kas norisināsies 28.septembrī. Zemo algu jautājums sociālās aprūpes centros ir gadiem nerisināts, uzsver Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības vadītājs Andrejs Jirgensons.

Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības vadītājs Andrejs Jirgensons
00:00 / 00:30
Lejuplādēt
Tikmēr Labklājības ministrija (LM) nākamgad ir pieprasījusi 6,4 miljonus eiro atalgojuma palielināšanai sociālās aprūpes centru darbiniekiem. Šādu pieprasījumu ministrija iesniegusi kā prioritāru pasākumu nākamā gada budžetam, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē pauda labklājības ministrs Jānis Reirs ("Vienotība"). Tomēr tas arodbiedrības nepārliecina.

 

"Sociālās aprūpes centros aprūpētāji joprojām strādā par minimālo algu. Darbs ir fiziski un morāli ļoti smags, un pa šiem gadiem no ministrijas puses praktiski nekas nav darīts, lai viņi saņemtu vairāk. Vienīgais, pacēla minimālo algu," teica Jirgensons, norādot, ka trīs sociālo darbinieku arodbiedrības nolēmušas 28.septembrī kopīgi rīkot badastreiku.

Badastreiks ilgs no plkst.8 līdz plkst.16, un tā laikā sociālās aprūpes centru darbinieki savās darba vietās uzturā lietos tikai ūdeni. 

Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Indra Kārkliņa
00:00 / 00:34
Lejuplādēt
"Protams, ir sāpīgi tas, ka šāds izmisuma solis ir jāsper, bet jāsaka, ka Labklājības ministrija vairāku gadu garumā šādu papildu finansējuma pieprasījumu darbiniekiem ir virzījusi, tomēr kopējās [valsts] budžeta prioritātēs atbalsts nav gūts," teica ministrijas valsts sekretāra vietniece Indra Kārkliņa.

 

Viņa norādīja, ka arodbiedrībām ir tiesības protestēt un paust savu viedokli, taču kopējās sarunās tiks spriests "par ļoti konkrēta papildu finansējuma virzību un par papildu finansējuma nostiprināšanu normatīvajos aktos".

LM norāda: valsts sociālās aprūpes centru darbinieku atalgojuma palielināšanai nākamgad pieprasīti 6,4 miljoni eiro, bet 2020.gadā tam būtu jāpiešķir vēl apmēram astoņi miljoni eiro, bet 2021.un turpmākajos gados – 16 miljoni eiro.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, kurā par šo jautājumu tika diskutēts, nolēmusi vērsties pie Ministru prezidenta un atbildīgajām ministrijām, lai, plānojot nākamā gada budžetu, šis finansējuma palielinājums algu celšanai tiktu iekļauts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti