Smiltene varētu paplašināt savas robežas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Smiltenē apsver ieceri paplašināt pilsētas robežas, iekļaujot tajā vairākus apkārt esošos ciemus, Latvijas Radio pastāstīja reģionālās avīzes "Ziemeļlatvija" galvenā redaktore Ingūna Johansone.

“Ziemeļlatvija” galvenā redaktore Ingūna Johansone par Smiltenes paplašināšanas ieceri
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Līdz ar novadu reformu Smiltenes novads teritoriāli kļuva ievērojami lielāks, tomēr Smiltenes pilsēta nav starp Latvijā lielākajām. Nu tiek domāts par Smiltenes paplašināšanu. Saskaņā ar 2021.gada datiem Smiltenē dzīvo nedaudz vairāk par 5000 iedzīvotāju.

Izstrādājot jauno novada teritorijas plānojumu, izskan ideja mainīt Smiltenes pilsētas robežas un apvienot to ar vairākām tuvākajām apdzīvotajām vietām.

Johansone zināja stāstīt, ka ap pilsētu ir vairāki ciematiņi, kuri organiski iekļautos pilsētas teritorijā. "Šobrīd jau ir daudzi projekti un daudzas idejas, kas organiski nojauc robežas starp ciematu un pilsētu. Tas ir saistīts ar tranzīta ceļu uzturēšanu vai ūdenssaimniecības attīstības projektiem," pastāstīja avīzes redaktore.

Attiecīgi pilsētas teritorijā varētu iekļaut Silvu (Launkalnes pagastā), Vidzemes ciemu (Brantu pagasts), Kalnamuižu un Grotūzi (Smiltenes pagasts) un, iespējams, Saltupus (Launkalnes pagasts).

Lēmuma pieņemšanā savs vārds būs jāsaka arī iedzīvotājiem. Izmaiņas varētu prasīt gadu vai divus.

Paplašinot pilsētas robežas, vietvara cer uz mērķdotācijām. Piemēram, lai saņemtu līdzfinansējumu kanalizācijas tīklu izbūvei, apdzīvotajā vietā jābūt noteiktam iedzīvotāju skaitam. Ciemati varētu būt ieguvēji arī saistībā ar ceļu uzturēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti