Dienas ziņas

Ģimenes ārsti sāk vakcinēt pret Covid-19

Dienas ziņas

Diasporas NVO atbalstam – 179 120 eiro

Braukšanas mācību liegums autoskolās – absurds

SM piedāvās atļaut drošā veidā atsākt kravas auto un autobusu vadītāju braukšanas apmācības

Rast iespēju sniegt drošu pakalpojumu, nevis aizvien to apturēt – ar šādu priekšlikumu valdībā otro reizi vērsīsies Satiksmes ministrija, lai autoskolās drīzumā varētu atsākt praktiskās braukšanas mācības. Jau divus mēnešus Covid-19 ierobežojumu dēļ vadītāja kvalifikāciju nevar iegūt tie šoferi, kas mācības sāka īsi pirms ierobežojumu ieviešanas.

ĪSUMĀ:

  • Covid-19 ierobežojumu dēļ jau 2 mēnešus liegta praktiskā braukšanas apmācība.
  • Latgales autoskolu direktors: Izdevumi par algām, auto, telpām vienalga jāsedz. Daudzi instruktori meklē darbu citās jomās.
  • Pērn CSDD braukšanas eksāmenu kārtojuši par 24% mazāk.
  • SM rosinās atsākt profesionālās kategorijas kravu un autobusu šoferu braukšanas apmācības.
  • SM piedāvās ļaut praktiskās nodarbības pabeigt tiem, kas mācības uzsāka līdz 20. decembrim.

Nepatīkami un satraukti liegto braukšanas nodarbību dēļ jau divus mēnešus jūtas gan autoskolu instruktori, gan topošie šoferi. Viena no viņiem ir arī rēzekniete Amanda, kura rudenī uzsāka braukšanas kursus, tomēr laikā, kad jau drīzumā būtu iegūta vadītāja apliecība, sekoja stingrāki ierobežojumi, un visā valstī nodarbības apturētas.

“Man ir arī bērni, un ģimenē ir vajadzīgi divi cilvēki, kam ir tiesības. Man būs daudz vairāk jāiztērē nauda, līdzekļi un laiks, lai es varētu atgūt to, ko es tagad esmu zaudējusi!” sprieda Amanda.

Liegums mācīties braukt ar auto ietekmē arī cilvēku konkurētspēju darba tirgū, savukārt autoskolām tie ir lieli resursu un finansiālie zaudējumi.

“Jāsedz visi izdevumi, kas ir saistīti ar darbu, – to jau neviens neatceļ, visas apdrošināšanas, transporta ekspluatācijas nodokļi, tehniskā apskate, kura mums divas reizes gadā ir jāiet,” stāstīja vairāku autoskolu direktors Rēzeknē un Viļānos Jānis Barkāns.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas Rēzeknes Klientu apkalpošanas centra vadītājs Vitālijs Keišs atzina, ka autoskolas var zaudēt labus darbiniekus.

“Autoskolās ir dzirdams, ka instruktori ir aizgājuši jau uz kravu pārvadājumiem vai arī uz autobusiem par šoferiem,” sacīja Keišs.

Pērn braukšanas eksāmenu vidēji dienā Rēzeknē kārtoja 16 cilvēki, bet tagad tie ir pieci, savukārt valstī kopumā kritums ir aptuveni 24% liels.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) uzskata, ka atsākt braukšanas nodarbības ir iespējams un to pierāda arī eksāmenu norises kārtība.

“Mēs jau ar kursantu arī sēžam abi, vienā virzienā skatoties, tas arī samazina šo inficēšanās iespējamības risku. It kā apstākļi ir vienādi, bet CSDD var strādāt, mēs nevaram,” norādīja Barkāns.

Līdz šim Satiksmes ministrijā ar jautājumiem vērsušās aptuveni desmit autoskolas, aktīvāki ir topošie šoferi un dažādas biedrības un uzņēmēji.

Kopā ar viņiem un CSDD februāra sākumā valdībā iesniegti vairāki priekšlikumi, kas ļautu pamazām atsākt braukšanas un pirmās medicīniskās palīdzības apmācību. Tomēr lēmums nav pieņemts.

Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktora vietniece Annija Novikova informēja, ka sākotnēji bija priekšlikums, piemēram, par piecām personām, bet beigu galā mēs esam palikuši pie vienas individuālās apmācības.

“Šo regulējumu ir plānots attiecināt arī uz citām nozarēm, tāpēc bija tik sarežģīti atrast to labāko piedāvājumu, kas derētu arī pārējām, mežsaimniecībai, jebkurai citai nozarei,” skaidroja Novikova.

Jaunie risinājumi par grozījumiem likumprojektā atkārtoti tiks iesniegti šonedēļ, primāri lūdzot iespēju atsākt profesionālās kategorijas kravu un autobusu šoferu braukšanas apmācības, kā  arī piedāvājot atļaut praktiskās nodarbības pabeigt vismaz tiem braucējiem, kas mācības uzsāka līdz pērnā gada 20. decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt