Slimnīcās turpina ārstēties 17 cietušie; stāvoklis pakāpeniski uzlabojas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Patlaban vairākās slimnīcās turpina ārstēties 17 cilvēki, kuri cieta, iebrūkot lielveikala „Maxima"  jumtam 21. novembrī. Kopumā slimnīcās palīdzība sniegta 39 nelaimē cietušajiem, desmit no tiem pie mediķiem vērsās paši. Atsevišķu pacientu stāvokli mediķi arvien vērtē kā ļoti smagu, starp tiem ir arī ugunsdzēsēji un lielveikala darbinieks. Daudziem pacientiem ir saspiedumi un lūzumi, pārsvarā smagāk cietušie ir tie, kas pavadījuši vairāk stundu zem sagruvušā veikala drupām.

Šobrīd pēc veikala „Maxima" jumta sagrūšanas Zolitūdē Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā turpina ārstēties septiņi pacienti. Slimnīcas pārstāve Dace Kārkliņa stāsta, ka vairāki cietušie joprojām ārstējas Intensīvās terapijas nodaļā:

„Divi cietušie ir Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikā, bet viens ir Ķirurģijas nodaļā. Joprojām četri no cietušajiem atrodas Intensīvās terapijas klīnikā. Diviem no šiem pacientiem mediķi veselības stāvokli vērtē kā nopietnu bet stabilu, bet vēl diviem cietušajiem stāvoklis ir ļoti smags. Viens no šiem pacientiem ir veikala „Maxima" darbinieks, un arī viņa stāvokli šobrīd mediķi vērtē kā ļoti smagu, bet tas ir stabilizējies. Pacients ir pie samaņas, viņš ir guvis ļoti nopietnas traumas - gan lūzumus, gan arī smagus audu saspiedumus, kā arī ir iekšējo orgānu nepietiekamība, taču mediķi dara visu iespējamo."

„Maxima" darbinieks zem smagajiem sabrukušā lielveikala gruvešiem pavadījis deviņas stundas. Savukārt otrs smagā stāvoklī esošais cietušais šajā slimnīcā ir ugunsdzēsējs, kurš arī ir nācis pie samaņas un atsācis patstāvīgi elpot, bet gūtie ievainojumi un traumas joprojām viņa veselības stāvokli padara smagu.

Arī Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā pēc traģēdijas ārstējās piecgadīgs puika, kurš jau ceturtdien tiks izrakstīts no slimnīcas ģimenes ārsta uzraudzībā.

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā turpina ārstēties pieci pacienti, kuru stāvoklis ir jau stabils jeb apmierinošs, stāsta slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle, norādot, ka būs nepieciešama ilgstoša rehabilitācija.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas medicīnas direktors Ivars Ūpis stāsta, ka slimnīcā turpina ārstēties divi pacienti tāpat kā Rīgas 2.slimnīcā, kuri pamatā guvuši dažāda veida roku, kāju un ribu lūzumus un saspiedumus, bet viņu stāvoklis ir stabils.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti