Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Prinča Harija sieva apsūdz karaļnamu rasismā

Dienas ziņas

Arī šuvējas aizvien pielāgojas ierobežojumiem

Skrundā atkal mācās attālināti

Skrundas novadā atzīst: Nestabilitāte ļoti apgrūtina plānot 1.–4. klašu mācības

Kad 1.–4. klašu skolēniem epidemioloģiski drošajās pašvaldībās atļāva mācības klātienē, durvis viņiem vēra arī Skrundas vidusskola. Tomēr saslimstības rādītāji novadā pieauga tik strauji, ka pēc nedēļas skolēni atgriezās pie attālinātajām mācībām.  Pedagogi atzina – mācības klātienē ir produktīvākas, tomēr šāda nestabilitāte vēl vairāk apgrūtina mācību procesu.

Klusumu Skrundas vidusskolas telpās pārtrauc skolotājas sveiciens pirmklasniekiem, kuriem rīta pusē jāapgūst angļu valodas pamati. Vēl pavisam nesen skolotājai un sākumskolēniem bija iespēja tikties klātienē, jo Skrundas novads pēc valstī noteiktajiem kritērijiem tika uzskatīts par epidemioloģiski drošu pašvaldību. Tomēr situācija strauji mainījās, klātienes mācību prieks bija tikai nedēļu, un nu atkal 1.–4. klašu bērni mācās attālināti. Angļu valodas skolotāja Inese Dabiņa neslēpa, ka šādi darba procesu ir ļoti grūti plānot.

"Nu jau ir tā, ka viss nogurdina, un tā nedēļa, kad 1.–4. klases bērni nāca uz skolu, tas izsita no ierindas, jo tie bērni bija apdulluši pēc tās mājās sēdēšanas, bija priecīgi satikt skolotājus, draugus.

Man liekas, ka loģiskāk tas process mācību gada sākumā, kad bija izstrādāti trīs modeļi – A, B, C," sprieda  angļu valodas skolotāja Inese Dabiņa.

"Tā ir tāda zināmā mērā raustīšana, vienu nedēļu mācāmies,  tad nemācāmies, tāds gaidu stāvoklis, kā nu būs," piebilda Skrundas novada Izglītības nodaļas vadītāja  Inga Flugrāte.

Neziņa par to, vai būs iespēja atgriezties skolā, un, ja būs, tad cik ilgi, rada nestabilitāti ne tikai bērniem, bet arī vecākiem un skolotājiem. Skolas psiholoģe atzina, ka arī skolotājiem vērojamas izdegšanas pazīmes. Šobrīd pēc padoma vēršoties daudzi.

"Ir, kad nāk skolotāji un lūdz atbalstu, ir gadījumi, kad nāk skolēni, kuriem tiek sniegts individuāls atbalsts, un ir arī vecāki, kuri vēršas pēc palīdzības, padoma, kā risināt problēmas un darboties tālāk un palīdzēt tam bērnam,"

atzina psiholoģe Vineta Hildebrante.

Redzot, ka ieilgušā attālinātā mācību procesa dēļ arvien vairāk var novērot bērnu nomāktību un grūtības uzdoto darbu izpildē, pašvaldībā tiek domāts, kā palīdzēt šai procesā iesaistītajiem.

"Vai tas būs individuāli pieejams psihologs, vai tā būs kāda grupu konsultācija, gala lēmums vēl nav pieņemts. Par to mēs domājam," atzina Skrundas novada Izglītības nodaļas vadītāja.

Šobrīd 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 Skrundas novadā uz 100 000 iedzīvotājiem ir 154. Tas nozīmē, ka nākamnedēļ klātienes mācības 1.–4. klašu grupā atkal varētu atsākties. Tā gan ir brīvlaika nedēļa, tāpēc, ja saslimstība nepalielināsies, skolas durvis varētu vērt no 22. marta.

KONTEKSTS:

Ministru kabinets vienojās par "reģionu principu" mācību procesa organizēšanā. Proti, teritorijās, kurās saslimstība ar Covid-19 būs zemāka par noteikto slieksni, vispārizglītojošās izglītības iestādes drīkstēs atsākt mācības klātienē. SPKC ir tiesīgs lemt par klātienes mācību  atļaušanu 1.–4.klasei, ja pašvaldībā divu nedēļu saslimstības rādītājs nepārsniegs 220 slieksni uz 100 000 iedzīvotājiem un nebūs novērots straujš Covid-19 saslimstības pieaugums.

Šonedēļ 1.–4. klašu skolēni klātienē var mācīties skolās 19 novados.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt