Siguldas skolēni atgriežas izglītības iestādēs, bet daļa vēl ārstējas; jaunais ēdinātājs darbu sāks pirmdien

Lai gan daži bērni vēl ārstējas slimnīcā, Siguldas bērnudārzi, kur ēdināšanas uzņēmumu darbinieku nepienācīgas higiēnas dēļ septembrī ar zarnu infekcijām saslima vairāki desmiti bērnu, ir atguvušies un strādā ikdienas režīmā. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) jaunus pārkāpumus nav konstatējis, bet turpina pārkāpuma lietas par iepriekš atklātajiem. Tikmēr Siguldas dome patlaban izvērtē potenciālos jaunos ēdinātājus, kas darbu izglītības iestādēs sāks nākamajā pirmdienā.

Siguldas skolēni atgriežas izglītības iestādēs, bet daļa vēl ārstējas; jaunais ēdinātājs darbu sāks pirmdien
00:00 / 02:50
Lejuplādēt

Ēdināšanas uzņēmuma «Baltic Restaurants Latvia» darbinieku personīgās higiēnas pārkāpumi bija galvenais iemesls, kādēļ ar dažādām zarnu infekcijas slimībām septembrī saslima 46 Siguldas iedzīvotāji, tostarp 39 bērni. Tā pārbaudēs secinājis Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

"Nevienā no izmeklētajem pārtikas nomazgājuma paraugiem verotoksigēnais E-coli netika konstatēts. Tomēr, ņemot vērā to, ka divos paraugos, divās iestādēs tika konstatēts toksīnus producējošais dzeltenais stafilokoks un vēl četrās izglītības iestādēs zarnu nūjiņas grupas baktērijas, var secināt, ka uzņēmums savā darbībā ir pieļāvis higiēnas prasību pārkāpumus un nav nodrošinājis pietiekamus tīrības un dezinfekcijas pasākumus. Atkārtotie paraugi visi bija atbilstoši. Viss var atgriezties ikdienas darba ritmā. Protams, ka ir jāievēro pamathigiēnas prasības,"stāstīja PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības eksperte Svetlana Aļminoviča-Miļjanoviča.

Tam savukārt rūpīgi seko ne tikai PVD, bet arī vietējā pašvaldība. Siguldas domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa no «Reģionu alianses» un Nacionālās apvienības apvienotā saraksta skaidro, ka situācija visās izglītības iestādēs ir normalizējusies. "Viss ir ierindā. Arī bērni sāk atgriezties. Protams, ka tajā brīdī, kad bija paziņojums par šo infekciju, tika ieviesti papildu drošības pasākumi izglītības iestādē. Bija vecāki, kuri piesardzības dēļ izvēlējās bērnus nevest. Jāsaka, ka pēc tās statistikas, kuru mums sniedza izglītības iestādes, apmeklētība ir atjaunojusies ikdienas līmenī," pauda Sausiņa.

Savukārt Siguldas dome patlaban strādā pie ēdinātāja nomaiņas. Jaunais ēdinātājs darbu varētu sākt nākampirmdien, bet vicemēre Sausiņa vēl neatklāj, kurš tas būs. "Šobrīd mēs vēl neesam noslēguši līgumu. Komisijai vēl jāpieņem lēmums. Mēs esam izvērtējuši piedāvājumu. Uztura speciālistu un pārējo kolēģu vērtējumi ir nodoti iepirkumu komisijai. Tad, kad viņi pieņems lēmumu, mēs varēsim dot informāciju. Ceru, ka šonedēļ mēs sakārtosim lēmumus un dokumentāciju. Ar 14. oktobri, domājams, mums pakalpojumu sāks sniegt jaunais ēdinātājs," pauda Sausiņa.

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kur tika ievietoti trīs bērni ar smagākajām saslimšanām, Latvijas Radio norādīja, ka vecāki lūguši bērnu veselības stāvokli nekomentēt. Slimnīcas pārstāve Vita Šteina vien piebilda, ka bērni tur turpina ārstēties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt