Dienas ziņas

Uzņēmēji brīdina par strauju biznesa vides pasliktināšanos

Dienas ziņas

Ventspilī pastiprinās kontrole ūdens zagļiem

Siguldā novērš ugunsgrēka sekas

Siguldā ugunsgrēkā cietušās mājas iemītnieki pateicīgi par līdzcilvēku palīdzību nelaimē

Pirmdien Siguldā daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks. Tajā pašā dienā mājas iedzīvotājiem palīdzību steidzās piedāvāt daudz cilvēki, tostarp kaimiņi no blakus mājām. Atrasta arī mājvieta cietušajai ģimenei ar divus mēnešus vecu mazuli. Nākamajā rītā jumta remontu sāka arī būvnieki, kas jaunu jumtu apņēmušies izbūvēt pēc iespējas ātrāk.

Daudzīvokļu māja nodota ekspluatācijai pagājušā gadsimta 70. gados, un elektroapgādes sistēma daudzviet nokalpojusi. Ir dzīvokļi, kuros elektrības vadi nomainīti, bet daudzos tie ir kā no mājas uzcelšanas brīža. Tas arī bijis iemesls ugunsgrēkam, kas izcēlās 4. stāva dzīvoklī, ko īrē jauna ģimene. Uzreiz pēc nelaimes vīrietis, kam dzīvoklis blakus esošajā mājā, to piedāvājis cietušajai ģimenei.

"Mums Bondarjanko ģimene, Artjoms un Kristīne, pagaidu mājas iedeva. Mēs esam siltumā un jumts virs galvas. Mēs esam apģērbti, mēs esam siltumā, mēs esam paēduši, samīļoti, un tas ir ļoti liels atbalsts, kas palīdz arī cīnīties tālāk," atzīst ugunsgrēkā cietusī Agnese Strazdiņa.

Agneses ģimenē aug arī divus mēnešus vecs mazulis, un viņa pateicas cilvēkiem visā Latvijā, kas snieguši atbalstu. Saņemts arī pabalsts no Siguldas novada.

Daudzīvokļu namu cilvēki apsaimnieko paši. Izveidojuši biedrību un visus remontdarbus veic no uzkrājumiem, kredītus neņemot.

Biedrības vadītāja ir mājas iedzīvotāja Maija. Viņa dzīvo 2.stāvā un teic, ka viens no iemesliem, kāpēc šobrīd visi, izņemot Agneses ģimeni, var palikt savos mājokļos, ir pirms pāris gadiem uz jumta izklātā ekovate.

Tas bijis efektīvs siltināšanas līdzeklis, bet šoreiz ne tikai neļāva liesmām izplatīties tālāk par jumtu, bet arī aizturēja mitrumu ugunsdzēšanas darbu laikā.

Vate bijusi ka sūklis, un nu jumts no tās atbrīvots. Jau vairākus gadus mājas iedzīvotāji krājuši naudu, jo jumta remontu plānojuši jau sen. Tas gan nav lēti, kopējā tāme ir 50 000 eiro, no kuriem 26 000 eiro dos pašvaldība.

"Visi dzīvokļu īpašnieki griežas pašvaldībā ar lūgumu saņemt materiālo pabalstu, kas ir divu valstī noteikto minimālo algu apmērā, kas ir 740 eiro, un par šo finansējumu mēs dodam naudu jumta atjaunošanai," teica Siguldas novada pašvaldības sociālā dienesta vadītāja Kristīne Freimane.

Sarežģījumus pagaidām vēl rada apdrošināšanas saņemšana. Tiesa gan, apdrošināti vien septiņi no 36 dzīvokļiem.

Sestdien daudzīvokļu nama iedzīvotāji nolēmuši rīkot talku, lai kopīgi tīrītu sodrējiem klātās kāpņutelpas sienas. Daži jau piedāvājušies palīdzēt arī pie jaunā jumta likšanas, bet tur gan darbs būvniekiem. Tie jau nākamajā rītā pēc nelaimes bijuši uz jumta, novākuši gruvešus un sākuši darbu.

Arī sienas ir degušas. Mūrnieks vietām strādā pie to pārmūrēšanas, darbs ir arī pie apkures atjaunošanas. Uz jumta esošās apkures caurules jau nomērītas, sarunāts arī meistars, kas gatavs sākt darbu. Un līdzko cietušajam dzīvoklim būs ielikts logs, tā apkure tiks pieslēgta. Elektrību un gāzi mājai pieslēdza jau tajā pašā vakarā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt