Panorāma

Ukrainā godina kara žurnālistus

Panorāma

Panorāma

Par zirga nogalināšanu Siguldā aiztur trīs cilvēkus

Siguldā nogalināto kumeļu vērtējuši kā vienu no labākajiem Latvijā dzimušiem sporta zirgiem

Siguldā nežēlīgi nogalinātais astoņus mēnešus vecais kumeļš tika novērtēts kā viens no labākajiem sporta zirgiem, kas dzimis Latvijā, viņš bija draudzīgs un no cilvēkiem nebaidījās, atzina saimnieks.

Par noziegumu policija jau aizturējusi divus jauniešus un vienu vīrieti, pie viena no aizturētajiem likumsargi atrada un izņēma nogalinātā dzīvnieka gaļu un lietiskos pierādījumus.  

Gan zirga saimnieks, gan vietējie iedzīvotāji ir šokēti par nežēlību, ar kādu šis noziegums ir pastrādāts. Bet nu aizturētie atzinušies, ka bijuši alkohola reibumā un gadu vecais kumeļš nogalināts gaļas dēļ.

 Zirgu aploks Siguldā ir labi pamanāms no ielas. Tajā esošie kumeļi pie cilvēkiem ir pieraduši.

Aploks, kurā uzturējās nogalinātais kumeļš
Aploks, kurā uzturējās nogalinātais kumeļš

Zirgi, īpaši kumeliņi, ir ļoti ziņkārīgi, un no svešiniekiem nebaidās.

Un, visticamāk, tieši tā arī notika noziegums, kuru atklāja pirmdien. Gadu vecais kumeļš Matilass pats pienācis pie pāri darītājiem.

"Pagājušā gadā viņš tika novērtēts kā viens no labākajiem sporta zirgiem, kas dzimis Latvijā; bija bužināms, katru reizi nāca pretī. Un es iedomājos, ka nakts laikā viņš nāk pretī.... Un viņam uzbrūk," šokēts ir zirgaudzēšanas saimniecības īpašnieks Māris Parfianovičs.

No zirga aplokā bija palikusi tikai galva. Tāpat bija redzams, ka ķermenis sadalīts turpat aplokā un tad aizvilkts.

"Pajoliņi, nu mērkaķi, intelekts ļoti apšaubāms. Un uzreiz atsaucās cilvēki, kāds kaut ko ir teicis, kāds ir redzējis," stāstīja Parfianovičs.

Zirgaudzētāja palīgā saucienam soctīklos atsaucās daudzi. Citi vēlējās palikt anonīmi, jo nejutās droši. Paralēli savu izmeklēšanu veica policija, un tā vainagojās ar vainīgo aizturēšanu. Divi no viņiem ir nepilngadīgi.

"Siguldas iecirkņa darbinieki sadarbībā ar Speciālo uzdevumu bataljonu veica sankcionētu kratīšanu un aizturēšanu. Tika aizturēts 1982. gadā dzimis vīrietis un divi jaunieši, kas piedalījās noziegumā," stāstīja Siguldas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Guntis Babāns.

Siguldas policijas iecirknis
Siguldas policijas iecirknis

"Tika atrasta gaļa, noziedzīgie rīki – cirvis, nazis un viss pārējais. Visi nonākuši agrāk redzeslokā ar mantiskiem noziegumiem un narkotisko vielu apriti. Visi atrodas izolatorā. Tas bijis izdarīts, lai iegūtu gaļu. Savām vajadzībām,'' sacīja Babāns.

Kriminālpolicijas priekšnieka praksē šāda nežēlība pret dzīvnieku esot pieredzēta pirmo reizi.

"Cik runājām ar kolēģiem, kaut kas no deviņdesmito gadu noziedzības," atzina policijas pārstāvis.

Arī apkaimes ļaudis ir šokēti par notikušo.

"Šausmas, nu šausmas. Nežēlīgi, kā tā var attiekties. Šausmas. Šajos laikos un tā nogalināt.." sašutusi vietējā iedzīvotāja Tatjana.

Zirgu īpašnieks ar pāridarītājiem nav pazīstams, lai gan viņi dzīvo netālu. Šonedēļ tiesa lems par drošības līdzekli apcietinātajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti