Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Aglonas bazilikas koris saņēmis zelta diplomu

Dienas ziņas

Pēc kokmateriāliem -- pa koka ceļu

Vidzemnieki gatavojas festivālam «Baltica 2015»

Siguldā gatavojas festivālam «Baltica 2015»

Festivāls "Baltica" Latvijā notiks nākamgad, taču jau tagad notiek reģionālās skates. Nesen latgalieši demonstrēja savas prasmes, bet aizvadītajā nedēļā skate aizvadīta arī Siguldā.

Latviešu tautas lielākais mantojums ir dziesmas, dejas un rotaļas, ko folkloristi ik gadu izrāda kopīgā festivālā  kādā no Baltijas valstīm. Šogad festivāls "Baltica" notiks Lietuvā, kur tas notika arī pirmajā reizē 1987. gadā. Nākamvasar tūkstošiem balsu izskanēs Latvijas pilsētās, arī Turaidā Dainu kalnā.

Vidzemes reģiona folkloras kopu skates koordinatore Anda Skuja komentē uz folkloras kopu skati sabraukušo kolektīvu skaitu, kas sasniedz divdesmit četras kopas: "Ja salīdzina ar citiem novadiem, tad tas ir liels skaitlis. Žūrijai būs līdz sešiem vakarā jāklausās mūsu sagatavotās programmas, un ir liels prieks, ka ir radušās jaunas kopas Suntažos, Carnikavā un Ogrē."

Folkloras kopās vienojas visas paaudzes. Vieniem tautasdziesmas un rotaļas ir bērnības atmiņas, citi tās apguvuši pusmūžā. Ir izaugusi arī paaudze, kam dainas ieliktas jau šūpulī. Lēdurgas folkloras kopas ''Putni'' dalībnieks Klāvs Ābele: "Patiesībā es ar to nodarbojos kopš dzimšanas. Mana mamma ir folkloras kopas vadītāja."

2015. gada festivālam izvēlēta tēma "Mantojums". Vieni savās dziesmās apdziedās skaistākās sava pagasta alejas un ezerus, citi parādīs kulināro bagātību, bet citiem  tas liks atcerēties senču padomus.

Valkas folkloras kopas "Sudmaliņas" dalībniece Ilze Orska: „Es tiešām padomāju par to, ko es pati personīgi esmu mantojusi. Protams, tie ir stāstījumi no manas mammas un vecmāmiņas."

"Skatāmies kā tu to proti iznest. Cik tu pats esi stalts, lepns, cik tu ar to spēj lepoties. Protams, arī tādas tīri tehniskas lietas, cik tu labi skani, kāds ir tavs tautas tērps, kā tu uz skatuves proti to parādīt," par skates vērtēšanu stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra folkloras eksperte Gita Lancere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt