Rīta Panorāma

Intervija ar drossinternets.lv vadītāju Maiju Katkovsku

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar SEPLP priekšsēdētāju Jāni Siksni

SEPLP vadītājs: Sabiedriskajiem medijiem vairāk jāuzrunā bērni un jaunieši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Bērni un jaunieši ir auditorijas grupa, kuru sasniegt sabiedriskajiem medijiem līdz šim ir bijis problemātiski, intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta Panorāma" norādīja  Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) vadītājs Jānis Siksnis.

SEPLP aicina apvienot Latvijas Radio (LR) un LTV 2024. gadā. Pašlaik ir plānots noteiktā termiņā rosināt plānu, kā apvienotajā medijā tiks veidotas dažādās satura redakcijas. "Piemēram, Bērnu un jauniešu satura redakcija varētu būt kopīga," uzskata Siksnis.

Sabiedrisko mediju uzrauga vadītājs norādīja, ka ir mainījies veids, kā sabiedrība patērē medijus. Proti, iedzīvotāji arvien vairāk patērē interneta medijus. Par to liecina arī pēdējos gados pieaugusī sabiedrisko mediju portāla LSM.lv auditorija.

"Bet šajā ziņā varētu darīt daudz vairāk, un ir dažas konkrētas auditorijas grupas, kur varētu teikt, ka ir problemātiski, un viena no tām ir bērni un jaunieši. Mēs redzam, ka iepriekšējo desmit gadu laikā vai vairāk ļoti daudz no šīs auditorijas ir zaudēts," sacīja Siksnis.

Viņš vērtēja, ka pēdējos gados gan ir ieguldīts darbs, lai gados jaunāko auditoriju atkal sāktu uzrunāt. "Bet mēs redzam, ka, salīdzinot ar kaimiņu valstīm, šī ir auditorijas grupa, kuru sabiedriskie mediji sasniedz mazāk," uzsvēra SEPLP vadītājs. Viņš piebilda, ka, domājot par nākotni, šādi rādītāji ir bīstami.

SEPLP vadītājs gan atzīmēja, ka bērnu un jauniešu auditorija ir tikai viena no sabiedrības grupām, kuras ir plānots aktīvāk uzrunāt.

"Tas ir tikai viens no piemēriem, bet ir arī citas auditorijas grupas, jauni satura formāti, digitāli, kas prasa tehnoloģiskus ieguldījumus – tas viss būtu efektīvāk, racionālāk, ja varētu ātrāk pieņemt lēmumus," teica Siksnis.

Bērnu un jauniešu auditorijas sasniegšana ir starp LTV un  LR šī gada stratēģiskajām prioritātēm.

KONTEKSTS:

Saeima pirms vairāk nekā gada atbalstīja ilgi muļļāto Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu, kas stājās spēkā 2021. gada 1. janvārī. SEPLP tika uzdots izstrādāt sabiedrisko mediju apvienošanas plānu un finansēšanas modeli, par ko deputātiem likumprojekta izstrādes laikā neizdevās vienoties. 

Pirmdien, 7. februārī, SEPLP nāca klajā ar koncepciju par apvienota sabiedriskā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa izveidošanu un darbību, kā arī koncepciju par sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu finansēšanas modeļa maiņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti