Ārpus Rīgas

Rēzeknē puse no sporta zālēm slēgtas remonta dēļ

Ārpus Rīgas

Latvijas pelēkie zirņi sāk iekarot pasaules interesi

''Ziemeļlatvijas'' galvenā redaktore Ingūna Johansone par mazajām lauku skolām

Sedas krievvalodīgās ģimenes nereti bērnus ved uz apkārtnes skolām latviešu valodā

Sedā atrodas Strenču novada vidusskolas filiāle, tomēr no krievvalodīgajām ģimenēm vecāki nereti izvēlas bērnus vest mācīties uz apkārtnes skolām, kur mācību valoda ir latviešu, Latvijas Radio pastāstīja reģionālā laikraksta “Ziemeļlatvija” galvenā redaktore Inguna Johansone.

Sedā atrodas Strenču novada vidusskolas filiāle, kur pašlaik mācās 58 bērni, tostarp pieci pirmklasnieki.

Tomēr Sedā ir daudz krievvalodīgo iedzīvotāju, kuri izvēlas bērnus sūtīt skolās ar latviešu mācību valodu. Tas saistīts ar to, ka, dzīvojot un mācoties Sedā, vēlāk ir grūtāk integrēties sabiedrībā, jo Sedā latviešu valodu pielietot praktiski neesot iespējams. Tāpēc vecāki bērnus ved uz Strenču skolu vai pat Valmieru.

Savukārt Strenču novada vidusskolā pirmajā klasē šogad sāka mācīties 17 bērni. Strenču novadā skolā iet 193 skolēni, kas vidusskolai ir neliels skaits. Turklāt skolā šogad neizdevās nokomplektēt 10.klasi.

Pašvaldībai nākšoties domāt par to, vai vidusskolas statusu skola spēs saglabāt. Pašlaik skolā mācās no 1. līdz 9.klasei. Skolotāji un direktore gan uzskata, ka mācību kvalitāte ir laba, jo visi septiņi skolēni, kuri pērn pabeidza 12.klasi, iestājušies augstskolās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt