Dienas ziņas

Valdgales purva ugunsgrēka vietā bez pārmaiņām

Dienas ziņas

Pārbauda Krievijas aģentes saistību ar Latviju

Rosina aizliegt atklātas liesmas

Sausuma dēļ Vidzemē rosina atklātas liesmas aizliegumu

Ilgstošā sausuma un karstuma rezultātā mežs ir kā pulvermuca, un cilvēku neuzmanības dēļ var rasties nopietni apdraudējumi. Lai šādas situācijas mazinātu, Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldības nosūtījušas oficiālu vēstuli Ministru prezidentam, iekšlietu ministram un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram, aicinot nekavējoties noteikt visa veida atklātas liesmas aizliegumu.

Aicinājumu par atklātas liesmas aizliegumu sākotnēji izplatīja Cēsu sadarbības teritorijas Civilās aizsardzība komisija, kam vēlāk pievienojās arī pārējās Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldības, kopīgi aicinot gan dažādas institūcijas, gan  iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem un sausuma periodā rūpīgi izvērtēt savas rīcības iespējamās sekas.

“Mēs gribam pasargāt savas teritorijas no tādas uguns nelaimes, kāda šobrīd ir Talsu pusē, apzinoties šī ugunsgrēka gan apmērus, gan bīstamību un sekas, kādas tas atstāj uz iedzīvotājiem. Mēs aicinātu visu sabiedrību ar šo aicinājumu saprast, ka

šobrīd nevajag kurināt mežā ugunskurus, nevajag viņus kurināt arī upes malās laivotājiem.

Šis nav piemērots laiks šādai aktivitātei, kas varbūt ir cilvēcīgi saprotama, bet absolūti nav attaisnojama no drošības viedokļa,” teica Cēsu sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētāja Elita Eglīte.

Atklātas liesmas aizliegumi noteikti arī citās valstīs, kur vērojams ilgstošs sausums, tostarp arī Igaunijā, Zviedrijā un Dānijā. Tāpat Eglīte uzsver, ka priekšlikuma mērķis nav cilvēku sodīšana, bet gan aicinājums pašiem apzināties situācijas nopietnību. Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību ierosinājumu atbalstoši vērtē arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), vēlreiz atgādinot par to, ka šī brīža sausuma periodā ar uguni ir jābūt īpaši uzmanīgiem.

“Kopumā jāizvērtē ugunskura kurināšanas nepieciešamība šajā laikā un vieta, kurā mēs to darām. Ja tas ir mūsu īpašumā, iekšpusē un pilnīgi droši, tad tā ir jūsu atbildība, bet ļoti nopietni tas ir jāizvērtē, to darot ārpus, jo īpaši mežos un pat tajās vietās, kas varbūt ir noteiktas kā ugunskura vietas un tamlīdzīgi, jo šobrīd situācija ir tiešām ļoti, ļoti nopietna, un katra mazākā neuzmanība vai vienkārši kāda apstākļu sakritība var novest pie diezgan bēdīgām sekām,” uzsvēra VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš.

Atklātas liesmas aizliegums sausuma periodā ietver to, ka konkrētajā teritorijā nedrīkst smēķēt, dedzināt sauso zāli vai zarus un kurt ugunskurus. Situācija sausuma periodā gan ir līdzīga visā valstī, un aicinājums pašiem būt uzmanīgiem attiecināms arī citviet Latvijā.

KONTEKSTS:

Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē dienests saņēma pagājušās otrdienas, 17.jūlija, vakarā. Trešdien no savām mājām bija evakuēti lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki. Valdība nolēma lūgt starptautisko palīdzību - gan citām ES valstīm, gan Baltkrievijai, kas sūtīs ugunsdzēsībai paredzētu helikopteru un tā apkalpi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti