«Saskaņas» līderi vēlēšanās: Dombrovskis, Papule, Zariņš, Matīss un Krišāns

Partija "Saskaņa" Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegusi deputātu kandidātu sarakstu 13. Saeimas vēlēšanām. 

Partijas līderis Rīgā būs ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis, kurš ir arī "Saskaņas" premjera amata kandidāts, Vidzemē - bijusī Izglītības un zinātnes ministrijas darbiniece Evija Papule, kura ir arī "Saskaņas" izglītības un zinātnes ministra amata kandidāte, bet Zemgalē pašreizējais Saeimas deputāts Ivars Zariņš, kurš ir arī partijas izvirzītais kandidāts ekonomikas ministra amatam.

Latgalē sarakstā pirmais numurs piešķirts Rēzeknes domes deputātam, Rēzeknes slimnīcas valdes loceklim Jānim Krišānam, bet "Saskaņas" saraksta līderis Kurzemē būs kādreizējais "Vienotības" politiķis, bijušais satiksmes ministrs un pašreizējais Saeimas deputāts Anrijs Matīss.

"Saskaņas" sarakstā ir vairāki citi pašreizējās Saeimas deputāti, piemēram, Jānis Ādamsons, Boriss Cilevičs, Sergejs Dolgopolovs, Andrejs Klementjevs, Romāns Mežeckis, Igors Pimenovs, Jūlija Stepaņenko, Jānis Urbanovičs. Tāpat vēlēšanās kandidē bijusī Saeimas deputāte, pašreizējā Rīgas domes deputāte Regīna Ločmele-Luņova, kura 2015.gada pirmajā pusē nolika 12.Saeimas deputāta mandātu pēc aizdomām par viņas saistību ar 3,6 miljonu eiro «atmazgāšanu».

Vēl no "Saskaņas" saraksta 13.Saeimas vēlēšanās startē Latvijas Sarkanā krusta ģenerālsekretārs Uldis Līkops, kurš ir arī partijas veselības ministra amata kandidāts, SIA "Media Nams Vesti" publicists, bijušais Saeimas deputāts Nikolajs Kabanovs, Nekustamo īpašumu projektu attīstītāju asociācijas vadītājs Guntars Grīnvalds. Viņš ir arī partijas kandidāts tieslietu ministra amatam, ko Grīnvalds jau savulaik ieņēma, pārstāvot Aināra Šlesera partiju.

"Saskaņas" deputātu kandidātu sarakstā ir arī vairāku pašvaldību deputāti, piemēram, kā otrais numurs "Saskaņas" sarakstā Kurzemē ir pašreizējais Liepājas pilsētas domes deputāts Valērijs Agešins, kurš pirms pašvaldību vēlēšanām pērn nolika 12.Saeimas deputāta mandātu.

Partijas 4000 zīmju programma Saeimas vēlēšanām liecina, ka "Saskaņa" vēlas novērst jaunu cilvēku aizbraukšanu, ekonomisko atpalicību, nabadzību. "Jāizbeidz etniskās sašķeltības, atstumšanas, naida kurināšanas un iekšējo ienaidnieku meklēšanas politika," savā programmā raksta partijas pārstāvji.

Partija paredz īstenot "3+3 ekonomikas attīstības plānu", nosakot stratēģiskās attīstības virzienus: 

 • bioloģiskā lauksaimniecība;
 • rūpniecība un tranzīts, nodrošinot izsvērtas investīcijas dzelzceļa un ostu infrastruktūrā, realizējot "Rail Baltica" projektu;
 • informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) - piesaistot ārvalstu studentus, panākt, ka gadā tiek sagatavoti 3000 IKT speciālisti;
 • medicīnas pakalpojumu eksports;
 • savienotājpilsēta.

"Saskaņa" apņemas īstenot reģionu attīstību, veidojot deviņus reģionus ap lielajām pilsētām. Tā vēlas:

 • piesaistīt ārvalstu investīcijas rūpniecībā, aktivizējot reģionālās speciālās ekonomiskās zonas (SEZ);
 • 80% no degvielas akcīzes nodokļa ieņēmumiem novirzīt autoceļu fondam;
 • integrēt  pilsētu un starppilsētu sabiedrisko transportu un pasažieru vilcienu vienotā sistēmā;
 • nodrošināt Daugavpils reģionālās lidostas atjaunošanu.

Partija iestājas par atbildīgu un sociāli taisnīgu fiskālo politiku un gatava:

 • atbrīvot minimālo algu no nodokļiem;
 • ieviest nekustamā īpašuma nodokļa neapliekamo minimumu;
 • radīt labvēlīgu režīmu mazajiem uzņēmumiem.

"Saskaņa" vēlas arī:

 • indeksēt pensijas, kompensējot dzīves dārdzības pieaugumu;
 • piešķirt lielākus pabalstus otrā bērna piedzimšanas veicināšanai;
 • palielināt izglītības finansējumu ilgtermiņā līdz 6% no IKP, palielinot skolotāju algas, un īstenot, ka mazākumtautību skolēni apgūst gan latviešu, gan savu dzimto valodu;
 • palielināt veselības aprūpes finansējumu ilgtermiņā līdz 7% no IKP;
 • sadarboties ar Eiropas Savienību, NATO, kā arī veidot savstarpējā cieņā balstītas attiecības ar Krieviju, citām NVS valstīm un Ķīnu.

Savā programmā tā norādījusi arī mērķi - "izbeigt OIK afēru, nodrošinot kompetentu un tiesisku tajā iesaistīto personu atbildības izvērtējumu".

13. Saeimas vēlēšanas notiks 6.oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti