«Saskaņa»: Premjeres izteikumi vēlēšanu dienā - nekorekti

Partija „Saskaņa” ir neapmierināta ar premjeres Laimdotas Straujuma izteikumiem vēlēšanu dienā, kad viņa medijiem paziņoja, ka "Saskaņas" uzvara 12.Saeimas vēlēšanās var apdraudēt Latvijas neatkarību. 

„Saskaņas” pārstāvis, Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs LTV kritizēja Straujumas izteikumus, uzsverot, ka tie bija ne vien nekorekti, bet arī būtu uzskatāmi par aizliegto aģitāciju.

„Saskaņas” birojā pēc vēlētāju aptaujas rezultātu paziņošanas atskanēja ļoti klusi aplausi, partijas biedri turpina apspriest, ka „saskaņa tomēr varētu būt pirmajā vietā, pastāstīja LTV korespondente Olga Dragiļeva.   

Partijas pārstāvis, Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs LTV atzina, ka 12.Saeimas vēlēšanu rezultāti kopuma ir ļoti labi, uzsverot, ka pašlaik saskaņā ar socioloģiskajām aptaujām, „Saskaņa” ierindojas otrajā vietā aiz „Vienotības” tāpēc, ka liela daļa respondentu savu izvēli neatklāja. 

Viņš neuzskata, ka Krievijas agresija Ukrainā un „Saskaņas” sadarbība ar Krievijas valdošo partiju varētu ietekmēt vēlētāju atbalstu viņa partijai.  Viņaprāt, „Saskaņas” rezultātu ietekmēja tas, ka partijai pirmo reizi parādījās oponenti, kas uzrunā krievvalodīgos vēlētājus, - Latvijas Krievu savienība, savukārt Rīgā partijai balsis atņēma Ingunas Sudrabas partija „No sirds Latvijai”.

Viņš arī uzsvēra, ka „Saskaņa” pirmo reizi piedzīvo tādu pret partiju vērstu kampaņu.  

Savukārt "Saskaņas" Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs Latvijas Radio atzina, ka partija kā “Saskaņas centrs” pielaidusi "ne mazums kļūdu", kas ietekmēja arī rezultātu. "Var saskaitīt ļoti daudz ko, piemēram, mēģinājums diferencēt braukšanas maksu galvaspilsētā. Šis solis atstāja diezgan negatīvu iespaidu uz tiem, kas dzīvo reģionos,” Latvijas Radio sacīja   Dolgopolovs.

Jau ziņots, ka saskaņā ar vēlētāju aptaujas datiem par „Vienotību” nobalsoja 17,5% no visiem aptaujātajiem vēlētājiem, par opozīcijas partiju „Saskaņa” nobalsoja 15,6%, par Zaļo un Zemnieku savienību – 13,7% vēlētāju, par Nacionālo apvienību – 13,7%. Tāpat aptauja liecina, ka 5% barjeru iekļūšanai Saeimā pārvarējusi arī bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas partija „No sirds Latvijai”, par kuru nobalsoja 5,1%. Savukārt, ņemot vērā tikai tos respondentus, kuri piekrituši atklāt savu izvēli, Saeimā iekļūtu arī Latvijas Reģionu apvienība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti