Salmoneloze Rīgas bērnudārzos: PVD konstatē vecu ēdienu un netīrību «Kindercatering» virtuvē

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis laboratorisko izmeklējumu rezultātus, kas norāda uz būtiskiem higiēnas prasību pārkāpumiem uzņēmumā SIA "Kindercatering". Tā darbība ir apdraudējusi patērētāju, šajā gadījumā 27 Rīgas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu veselību, informē PVD.

Pārbaudes laikā SIA "Kindercatering" virtuves telpās PVD noņēma un laboratoriskajai izmeklēšanai nosūtīja 11 virsmu nomazgājumus, kā arī piecus pārtikas produktu paraugus.

Trīs neapstrādātas pārtikas produktu paraugi noņemti pie izejvielu piegādātāja un viens mērces paraugs - pirmskolas izglītības iestādē, kas saņēma gatavus ēdienus no SIA “Kindercatering” virtuves.

Divos virsmu nomazgājumu paraugos identificētas patogēnas baktērijas.

Desmit paraugos konstatēts īpaši augsts mikroorganismu kopskaits, kas saskaņā ar starptautisko praksi norāda uz sliktu uzņēmuma higiēnu.

Tostarp augstākais mikrobioloģiskā piesārņojuma līmenis konstatēts nomazgājumos no virtuves krāna. Septiņos gadījumos identificētas zarnu nūjiņas grupas baktērijas un vienā gadījumā - zeltainais stafilokoks, kas ir patogēns cilvēka veselībai.

Noņemtajā mērces paraugā (krējums un majonēze) nav konstatēti patogēnie mikroorganismi, tomēr ir identificētas dažādas baktērijas, kas liecina par mērces zemo kvalitāti. Par produkta zemo kvalitāti liecina arī termiski apstrādātā panētā vistas gaļā identificētās nepatogēnās baktērijas.

Atsevišķos neapstrādātas pārtikas produktu paraugos ir identificētas patogēnās baktērijas - zeltainais koagulāzes pozitīvais stafilokoks, kā arī jau pieminētās nepatogēnās baktērijas, kas var ietekmēt produkta kvalitāti.

Pārbaudē PVD konstatēja higiēnas prasību pārkāpumus, tostarp personāla higiēnas prasību pārkāpumus, kā arī produktus, kuriem beidzies derīguma termiņš. 

Lai gan uzņēmums apgalvoja, ka veic regulāru temperatūras kontroli ēdienu uzglabāšanas, gatavošanas un atdzesēšanas laikā, tas nevarēja uzrādīt nevienu temperatūras mērierīci.

Paņemtajos pārtikas un nomazgājumu paraugos salmonellas netika konstatētas. Salmonelozes izraisītājs jāskaidro epidemiologiem, piebilda PVD.

Par konstatētajiem pārkāpumiem ir uzsākta administratīvā lietvedība, piebilda PVD.

Jau ziņots, ka vairākos Rīgas bērnudārzos, kur ēdināšanu nodrošina uzņēmums “Kindercatering”, konstatēta audzēkņu saslimšana ar salmonelozi. SIA “Kindercatering” nodrošina ēdināšanu 27 Rīgas bērnudārzos. Saslimšana ar salmonolozi līdz šim konstatēta 67 bērniem no 13 bērnudārziem, kur bērnu ēdināšanu nodrošina "Kindercatering".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti