Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Meža ceļi – nepieciešamais ļaunums?

Panorāma

Panorāma

Sākusies pieteikšanās studijām augstskolās

Sākusies pieteikšanās studijām augstskolās

Sākusies pieteikšanās bakalaura studijām Latvijas augstskolās. Taču aktivitāte pagaidām ir zema, jo tikai trešdien lielākā daļa absolventu tiks pie eksāmenu rezultātiem un saviem izglītības sertifikātiem. Augstskolas rēķinās ar to, ka attālinātās mācības, visticamāk, būs ietekmējušas skolēnu zināšanas un sniegumu centralizētajos eksāmenos.

Šis ir otrais gads, kad Covid-19 dēļ pieteikties studijām augstskolās iespējams arī tikai attālināti, nedodoties uz mācību iestādi klātienē.

"Viss process ir iespējams arī elektroniski, vispār neierodoties augstskolā. Pat arī studiju līgumu parakstīšana ar universitāti ir iespējama elektroniski, un tāpēc visus reflektantus es ļoti aicinu apgādāties ar elektronisko parakstu," sacīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studiju prorektors Uldis Sukovskis.

Ja kāds topošais students vēlēsies dokumentus iesniegt klātienē, to varēs izdarīt nākamnedēļ, jo uzņemšana norisināsies arī augstskolās uz vietas.

Vēl līdz trešdienai Valsts izglītības satura centrs 12. klašu skolēnu eksāmenu rezultātus valstī kopumā neatklāj, bet ir skaidrs, ka, visticamāk, attālinātais mācību gads būs ietekmējis topošo studentu zināšanas.

"Tas, protams, universitātes pusei liek domāt par to, ka būs cilvēki, kas būs jāpievelk, lai viņiem būtu vieglāk, lai viņi tiktu citiem līdzi. Lai neatbirst," teica Latvijas Universitātes Studentu servisu departamenta direktors Jānis Saulītis.

Tāpēc vairākās augstskolās pirmkursniekiem matemātikā un fizikā gatavojas piedāvāt bezmaksas papildu nodarbības.

Bet kāds būs septembris? Par to vēl daudz neskaidrā, taču visas aptaujātās augstskolas atzina, ka tās gatavojas studiju procesam klātienē. Ciktāl maksimāli attālināti tās mudina pieteikties savām studijām, tikpat ļoti tās cer studentus atkal redzēt savos gaiteņos un mācību telpās.

"Var mācīties zināšanas tīri teorētiskās, bet tās praktiskās lietas ir nepieciešamas. Absolūtā prioritāte ir klātiene praktiskajām vajadzībām. Tas, kā ir bijis šī gada smagākajos mēnešos, kad nevarēja notikt vispār nekādas klātienes nodarbības, tas tomēr bremzē studiju kvalitāti," atzina LU pārstāvis.

Par to, kā epidemioloģiski droši organizēt studiju procesu, priekšlikumus izstrādājusi Izglītības un zinātnes ministrija.

Un vismaz pašlaik tie paredz, ka augstskolu klātienē varēs apmeklēt akadēmiskais personāls un studenti, ja uzrādīs kādu no digitālajiem Covid-19 sertifikātiem.

Arī reģionālajās augstskolās sākusies studentu uzņemšana, un Vidzemes Augstskolā Valmierā uzsvēra – viņus vairāk par studiju kvalitāti uztraukusi studējošo aptauja, kurā noskaidrots, ka arī ļoti daudzi studenti cīnās ar nomāktību attālināto procesu dēļ.

"Lai cik mēs esam digitāli, mums bija priekšstats, ka jaunā paaudze visu laiku "sēž telefonos" un viņiem nevajag vienam otru satikt, šis gads ir pierādījis, ka arī jaunajai paaudzei ir ārkārtīgi svarīgi vienam otru satikt. Tas ir ne tikai studiju rezultātu dēļ, bet arī tiešām šī mentālā veselība," teica Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.

Ierobežojumi izglītības jomā gan būšot atkarīgi no veselības nozares ekspertu sniegtajiem viedokļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt