Sadaļas Sadaļas

Sāk Stūra mājas fasādes renovāciju

Sākta Stūra mājas jeb Tetera nama fasādes renovācija atbilstoši ēkas arhitekta Aleksandra Vanaga pagājušā gadsimta sākuma vīzijai.

Stūra mājas pārvaldītāji „Valsts nekustamie īpašumi” vēlas mainīt ēkas tēlu, uzsverot tās identitāti, pirms tajā ievācās padomju varas represīvās struktūras. Fasādes renovācija un jumta labošana varētu izmaksāt aptuveni pusmiljonu eiro.

„Kas attiecas uz iekšējiem darbiem, tad šobrīd tie tiek uzturēti tādā tehniskā stāvoklī, kā to pieprasa normatīvi. Ja ir runa par ieguldījumiem, tad tiek meklēts arī tas īrētājs vai nomnieks, kurš varētu šo telpu pielāgot savām vajadzībām, un tad, izejot no šo nomnieku prasībām, arī tiks pielāgotas iekšējās telpas. Kamēr tas nav zināms, faktiski tādus papildu darbus nav plānots veikt. Protams, Okupācijas muzejs paliek savās telpās, un šīs Stūra mājas garīgais jeb emocionālais slogs, viņš paliks,”par ēkas nākotni stāsta „Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ) pārstāvis Arnis Blodons.

Atjaunošanas darbus VNĪ uzdevumā veiks AS „Būvuzņēmums Restaurators”. Darbu apjomā  ir iekļauta arī skārda jumta nomaiņa, ievērojot pagājušā gadsimta klājuma tehnoloģisko stilistiku un autentisku izpildījumu.

Pirms darbu uzsākšanas ir veikta Tetera nama fasādes apdares arhitektoniski mākslinieciskā inventarizācija.

Šobrīd tiek veikta sastatņu izvietošana gar ēku Brīvības ielā un vēlāk arī Stabu ielā, elektroapgādes un ūdens padeves pieslēgumi būvdarbu veikšanai.

Tetera nams (bijusī Valsts drošības komitejas ēka, tautā saukta par Stūra māju)  atrodas Brīvības un Stabu ielas krustojumā Valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa „Rīgas vēsturiskais centrs” teritorijā un ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Nams celts pagājušā gadsimta sākumā, 1912.gadā, pēc Aleksandra Vanaga projekta un ir nacionālā romantisma un jūgendstila  apvienojuma  paraugs. Sākotnēji projekts tika veidots kā īres nams ar veikalu galeriju rindu pirmajā stāvā. Ritot laikam, nama fasāde ir cietusi no pilsētas piesārņojuma un citiem ārējiem  faktoriem, tādēļ šobrīd nepieciešama nama fasādes krāsojuma atjaunošana un jumta seguma nomaiņa ēkas tehniskā stāvokļa stabilizācijai.

Darbus plānots pabeigt 2015.gada decembrī un tiem ir piecu gadu garantija, ko nodrošina būvuzņēmējs

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt