Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Atstādināta Piejūras slimnīcas valdes locekle

Dienas ziņas

Dienas ziņas

E-Veselības antirekords – pusotras diennakts dīkstāve

Sāk pārbaudi par e-veselības antirekordu – pusotras diennakts dīkstāvi

Nacionālais veselības dienests sācis pārbaudi par līdz šim ilgāko e-veselības dīkstāvi. Pusotru diennakti visā valstī zāles varēja nopirkt tikai ar papīra receptēm, un ģimenes ārstu praksēs ir simtiem neatvērtu un nenoslēgtu slimības lapu. Trešdien, 19.februārī, sistēmas darbība atjaunota. Tās uzturētājs taisnojas, ka notikusi kļūda sistēmas uzlabošanas laikā un tagad tiks meklēti vainīgie.   

Četras papīra receptes četru elektronisko vietā. Cita varianta, kā tikt pie zālēm, šoferim Arvīdam Timmam nav - asinsspiediens streiko: “Es par autobusa vadītāju strādāju, man vajag būt spiedienam kārtībā!”

Viņa vadītais autobuss nevar daļēji braukt, daļēji ne. Bet e-veselībai tā gadās regulāri.

Trešdien Tukuma vienīgajā diennakts aptiekā gandrīz visi pacienti atkal nāca ar papīra receptēm - drošībai, lai zāles dabūtu. 

Ģimenes ārsti solīja e-veselību boikotēt vispār, ja trešdien tās darbību neatjaunos. Pēc divu dienu agonijas sistēma atkal strādā. Taču vēl otrdien izmisums bija visiem.

“Cilvēki nāca izņemt izrakstītās zāles, kā nekā ir arī mēneša vidus, tas ir aktīvākais periods, un e-veselība nestrādāja, bija ļoti apgrūtināta. Centāmies palīdzēt,” stāstīja farmaceita asistente Vinita Binava-Binaus.

Īpaši skarbi tas iegrieza cilvēkiem no laukiem, kuri speciāli brauca uz Tukumu pēc zālēm.

“Tam cilvēkam, kurš no laukiem atbraucis, un autobuss iet atpakaļ... Tā ir milzīga problēma,” uzsvēra aptiekas vadītāja Agnese Ritene.

“Aicinām visus šos atjauninājumus, kas tiek veikti, vai sistēmas darbības uzlabojumus, tos veikt pa nakti, nevis pa dienu. Un aicinām risināt šo situāciju ātrāk!” aicināja Ritene.

Nacionālajā veselības dienestā skaidroja, ka pusotras diennakts dīkstāve ir līdz šim ilgākais pārrāvums e-veselības darbībā.

“Brīvdienās tika veikti sistēmas uzlabošanas darbi, tie ir regulāri, par ko tika informēti lietotāji. Iespējams, ka tieši šo darbu laikā ir notikusi kļūme,” atzina dienesta pārstāve Sintija Gulbe.

Tagad dienestā vētī, kā vaina tā bija, taču, visticamāk, šoreiz traucējumi radušies pašu Nacionālā veselības dienesta darbinieku dēļ.

Neviens ar informācijas tehnoloģijām saistīts uzņēmums par e-veselības uzraudzību vairs nerūpējas.

Izsludinātais konkurss beidzās bez rezultāta. Sistēmas uzraudzīšana un atjaunošana palikusi dažu cilvēku ziņā. Līdz šim e-veselības izveidei iztērēti 14,5 miljoni eiro un tuvākajos trīs gados plāno investēt vēl 5 miljonus.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt