Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Ozolu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Armandu Krauzi

Intervija ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski

Šajā mācību gadā Latvijas skolās un bērnudārzos par 443 bērniem mazāk

Šajā mācību gadā, salīdzinot ar pagājušo gadu, bērnu skaits Latvijas izglītības iestādēs sarucis par 443, LTV “Rīta panorāmā” atklāja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”). 

Viņš sacīja, ka tas nav būtisks samazinājums. Bet lielākas atšķirības ir dažādos izglītības līmeņos, kas ir demogrāfiskās  situācijas sekas. Piemēram, pirmsskolas izglītības iestādēs bērnu skaits sarucis par aptuveni 1000, savukārt vidusskolās skolēnu ir vairāk nekā aizvadītajā gadā. 

Šadurskis atgādināja, ka skolēnu skaits skolās ir būtisks nosacījums skolotāju algām un izglītības kvalitātei. Pēc Izglītības ministrijas aplēsēm sākumskolā jābūt vismaz 50 bērniem, pamatskolā – vismaz 100, bet vidusskolā – vismaz 150 skolēni.

Līdz ar to pašlaik riska zonā ir aptuveni 80 skolas. Tas gan nenozīmē, ka tās visas jāslēdz, bet tām jādomā par apvienošanos, filiāļu izveidošanu vai arī izglītības pakāpes maiņu, piemēram, vidusskolai pārtopot par pamatskolu.

Jau ziņots, ka šogad jauno mācību gadu sāka par 20 skolām mazāk nekā pērn - 735 skolas.  Deviņas skolas ir slēgtas, citas reorganizētas. Pirmo reizi uz skolu šogad dodas aptuveni 21 000 pirmklasnieku.  Kopumā mācības sākuši vairāk nekā 203 000 skolēnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti