Panorāma

Ukrainas zemnieki neziņā par nākotni

Panorāma

Panorāma

Saeima lems par energoresursu cenu pieauguma kompensācijām

Saeimas opozīcijas deputāti kritiski par piedāvāto apkures kompensāciju apmēru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeima jau ceturtdien, 11. augustā, lems par energoresursu cenu pieauguma kompensācijām iedzīvotājiem. Taču – vai ar tām būs pietiekami, lai iedzīvotājiem kaut daļēji segtu arvien pieaugošos izdevumus? Varas partiju deputāti uzskata, ka valdības piedāvājums ir labs, savukārt opozīcijā esošo partiju Saeimas deputāti ir kritiskāki.

Lai lemtu par kompensāciju apmēru, svarīgi ņemt vērā, kādas ir finanšu iespējas. Tā uzsvēra Saeimas Budžeta komisijas deputāte Iveta Benhena-Bēkena, kura parlamentā ievēlēta no "KPV LV", bet rudenī gaidāmajās vēlēšanās startēs no "Jaunās Vienotības" saraksta. Viņa uzsvēra, ka uzticas valdības piedāvātajam variantam.

"Vai tas ir pietiekami, tas ir vērtējams, bet tas ir pirmais solis, un līdz šim valdība ir pierādījusi, ka, mainoties apstākļiem, tiek meklēti risinājumi," vērtēja Benhena-Bēkena.

Kritiskāki ir opozīcijas deputāti. Grozījumi, viņuprāt, ir atbalstāmi, taču tie lielai daļai iedzīvotāju maz spēs palīdzēt, sacīja deputāts Jānis Krišāns ("Saskaņa"), kā piemēru minot straujo cenu kāpumu malkai.

"Tas atbalsts nekompensē to, ko pensionāri šodien ir pazaudējuši. Ja pagājušogad malciņu pirka par 60 [eiro] un šogad par 300 [eiro], tad parēķiniet, kā tas pensionārs dzīvos," sacīja deputāts.

To, ka ar piedāvātajiem pabalstiem nepietiks, turklāt pārmērīgās birokrātiskās procedūras cilvēkus nostādīs lūdzēju lomā, savā paziņojumā norādīja arī opozīcijā esošā Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS). Un, visticamāk, dažādi vairāk vai mazāk devīgi priekšlikumi deputātiem rīt būs.

Arī pozīcijas deputāti atzina, ka atbalsta pasākumus var nākties pārskatīt – tiesa, ja cenu kāpums turpināsies. "Paredzu, ka šajā reizē pieņemsim valdības pieņemto un vērtēsim tālāk, kas notiek tirgū un kā klājas iedzīvotājiem," sprieda Saeimas deputāte Inese Voika ("Attīstībai/Par!").

Plānots, ka likumprojektu Saeima ceturtdien pieņems galīgajā lasījumā.

KONTEKSTS:

Valdība otrdien nolēma mājsaimniecībām daļēji segt energoresursu cenu pieaugumu. Paredzēts, ka atbalsts būs par centrālo apkuri, apkurē izmantotu elektrību, gāzi, granulām, malku un koksnes briketēm. To paredz atbalstītais likumprojekts "Grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā". Lai atbalsta mehānisms stātos spēkā, grozījumi vēl jāatbalsta Saeimai, kur to plānots skatīt sēdē ceturtdien, 11. augustā.

Vienlaikus ar otrdien atbalstītajiem grozījumiem valdība arī nolēma paredzēt valsts pabalstu pensiju saņēmējiem, senioriem, personām ar invaliditāti, apgādnieku zaudējušām personām septiņu mēnešu garumā, kā arī paredzēts uzlabot mājokļa pabalsta pieejamību, nosakot, ka atbalstu varētu saņemt arī personas ar lielākiem ienākumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti