Skride piekrita – tas, ka vecāki, netiekot galā ar pusaudžu atkarības problēmām, sūtījuši viņus uz Bruknas muižu, liecina par to, ka Latvijā nav pieejamas rehabilitācijas metodes jauniešiem ar atkarībām un uzvedības traucējumiem.
Tāpat ļoti nepieejama gan pusaudžiem, gan pieaugušajiem ir valsts apmaksāta psihoterapija, atzina Skride.
Viņš arī norādīja, ka valsts iestāde strādā ar jauniešiem, kuriem ir agresija, ir sociālās korekcijas izglītības iestāde "Naukšēni". Taču tajā nokļūst jaunieši tikai ar tiesas spriedumu. “Tas ir tāds kā cietums. Mums nav rehabilitācijas un ārstēšanas iespēju pirms tam,” sacīja deputāts.
Jautājumu otrdien, 8. septembrī, plāno apspriest Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas kopsēdē.
KONTEKSTS:
Veicot pārbaudi biedrībā "Kalna svētību kopiena", kas darbojas Bruknas muižā Bauskas novadā, Valsts bērnu tiesību inspekcija (VBTAI) kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi konstatējuši, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu. Pārbaude veikta, reaģējot uz privātpersonas sniegtu informāciju par iespējamajiem bērnu tiesību pārkāpumiem, tostarp fizisko un emocionālo vardarbību.
Informācija par pārbaudē konstatēto atbilstoši kompetencei nodota tālākai izvērtēšanai Valsts policijai, Pārtikas un veterinārajam dienestam un Valsts darba inspekcijai (VDI).
Bruknas muiža ir plaši pazīstama kā vieta, kur kopš 2001. gada darbojas sabiedriska organizācija “Kalna svētību kopiena” – vieta, kur tiek atveseļoti dažādās atkarībās nonākuši cilvēki. Rehabilitācijai pamatā ir lūgšanas un darba terapija, un, pateicoties tai, jau daudzu gadu garumā rit muižas ansambļa atjaunošana, sakopšana un labiekārtošana. Kopienas dibinātājs un Kalna svētību kopienas garīgais vadītājs ir priesteris Andrejs Mediņš.
Mediņš konstatētos pārkāpumus sauc par meliem.