Pusdiena

Pusdiena 14.12.2016

Pusdiena

Atliek iedzīvotāju evakuāciju no kara izpostītās Alepo

Šadurskis izsprūk no skaidrošanās par pedagogu naudas atdošanu internātskolām

Šadurskis izsprūk no skaidrošanās par pedagogu naudas atdošanu internātskolām

Saeimas Pieprasījumu komisija trešdien, 14.decembrī, noraidīja desmit opozīcijas deputātu pieprasījumu izglītības ministram noskaidrot, kurš ministrijas darbinieks vēl septembrī devis rīkojumu pedagogu atalgojuma reformai atvēlētos 1,7 miljonus tērēt internātskolu uzturēšanai.

Pieprasījuma komisija nesaskata vajadzību izglītības ministram skaidrot, kas ministrijas iekšienē lēmis sākotnēji daļu pedagogu algām atvēlētās naudas tērēt internātskolām.

Pedagogu atalgojuma reformai valsts šogad atvēlēja papildu deviņus miljonus eiro mācību gada pirmajam semestrim. Septembra beigās atbildīgā Izglītības ministrija 1,7 miljonus no jau pieminētajiem deviņiem miljoniem paredzēja tērēt citam mērķim - internātskolu uzturēšanai.

Tikai pēc pedagogu arodbiedrības un Finanšu ministrijas iebildēm valdība lika rezervētos 1,7 miljonus sadalīt tām pašvaldībām, kuru pedagogiem reformas dēļ algas sarukušas visvairāk. Pedagogu arodbiedrībā gan aizvien nav apmierinātības ar ministrijas piedāvājumu un pat savākti vairāk nekā 17 000 parakstu ar aicinājumu uzmeklēt atbildīgo ministrijas darbinieku, kas rosinājis daļu naudas tērēt skolu apkurei un citiem izdevumiem.

"Par to ir nepieciešams faktiski veikt dienesta izmeklēšanu un noskaidrot, kādā veidā tas ir bijis iespējams, lai tas arī turpmāk neatkārtotos.

Nākamais, esam uzdevuši savā pieprasījumā vairākus jautājumus, tajā skaitā par šo dienesta izmeklēšanu," teica Latvijas Reģionu apvienības frakcijas deputāte Inga Bite.

Viņa kopā ar vēl deviņiem opozīcijas deputātiem pieprasījusi ministru iesniegt kopiju konkrētajam rīkojumam. Dienesta izmeklēšana ministrijas iekšienē neesot ierosināta, jo neesot arī aizdomu par pārkāpumu. Tāpat neesot arī pieprasītās kopijas. 

"Mēs neesam tik ļoti birokrātiska vide, lai katra kolēģu saruna un risinājumu meklējumi tiktu ieprotokolēti. Kā saka, mēs nestenografējam darba sarunas, līdz ar to šāda rīkojuma kopiju mēs nevaram iesniegt vienkārša iemesla dēļ, viņas neesamības dēļ," teica izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība").

"Saskaņas" deputāts Jānis Ādamsons norādīja, ierasti praksē būtu jāparakstās par lēmumiem, kas skar budžetu. Tomēr pēc gandrīz stundu garām diskusijām, balsojumā astoņi pret trīs, deputāti lēma iesniegto pieprasījumu noraidīt.

"Viņi faktiski neprasa ministra demisiju, bet viņi prasa konkrētas lietas, atbildīgo par šo procesu, un otrs - atvainoties izglītības darbinieku lokam. Es šo jautājumu uzstādīju. Solis uz demisiju šodien netika apstiprināts, jo nebija arī tāds uzstādījums," teica komisijas priekšsēdis Augusts Brigmanis (Zaļo un zemnieku savienība).

Izglītības darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga norāda, pedagogi aizvien vēlas noskaidrot tā darbinieka vārdu, kas rīkojumu izdevis mutiski.

"Ņemot vērā, ka nozarē strādājošie bija spiesti otro reizi cīnīties par daļu no šīs naudas, respektīvi, par šiem 1,7 miljoniem, mēs uzskatām, ka tas ir ļoti netaisnīgi un negodprātīgi attieksmē pret nozarē strādājošajiem, jo problēmas šodien joprojām ir. Atalgojuma ziņā ir nevienlīdzība, un tādēļ mēs arī uzskatām, ka nozarē strādājošie ir pelnījuši saņemt atbildi, kurš deva ministrijā šādu rīkojumu – sākotnēji paredzēto naudu algām iztērēt uzturēšanas izdevumiem," teica Vanaga.

Tāpat arodbiedrība lūdz turpmāk šādas situācijas nepieļaut.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt