Rīta Panorāma

Intervija ar Baibu Kaškinu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Valdu Auziņu

Intervija ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski

Šadurskis: IZM «nedrukā naudu»; alternatīvais skolotāju algu modelis – nereālistisks

Ikšķiles vidusskolas direktora Česlava Batņas piedāvātais alternatīvais skolotāju algu modelis ir labākais, bet "nelaime tāda, ka Izglītības un zinātnes ministrija nedrukā naudu", to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzina izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība").

Līdz ar to Ikšķiles vidusskolas direktora izstrādātais alternatīvais skolotāju atalgojuma modelis "nav īsti reālistisks", norādīja ministrs.
 
Pēc Šadurska sacītā, jūlija sākumā skolotājiem būtu jāzina, kāds atalgojums viņiem būs jaunajā mācību gadā. Ministrs solīja, ka skolotājiem alga nesamazināsies pie nosacījuma, ja viņiem nebūs mazāka slodze.

Ministrs atzina arī, ka skolu tīklu šogad vairs nepaspēs optimizēt, jo to tik īsā laikā nav iespējams īstenot. Taču tiks likvidētas tās skolas, par kuru slēgšanu pašvaldībās jau ir pieņemti attiecīgie lēmumi.

"Plāni par skolu optimizāciju, kas jau ir, notiks, bet jauna viļņa nebūs. Pašvaldības vienkārši to nespēs realizēt," teica ministrs.

Viņš arī atzina, ka Izglītības un zinātnes ministrija grasās virzīt atsevišķu likumprojektu, lai slēgto skolu pedagogiem paredzētu iespēju pensionēties priekšlaicīgi – no 60 gadu vecuma.

Jau ziņots, ka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku (LIZDA) aprēķinājusi, ka pedagogu mēneša algai pirms nodokļu nomaksas jābūt 1150 eiro. Tikpat liela alga paredzēta bērnudārza audzinātājiem. Alternatīvā modeļa autors, Ikšķiles vidusskolas direktors Česlavs Batņa aplēsis, ka reformai ik mēnesi no budžeta vajadzētu papildus 1,9 miljonus eiro.

Vēstīts  arī, ka 2015.gada septembrī LIZDA un Izglītības un zinātnes ministrijas  sarunas par jaunu atalgojuma modeli nonāca strupceļā. Novembrī notika pedagogu vienas dienas brīdinājuma streiks. Savukārt šogad LIZDA un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) atbalstījusi alternatīvu pedagogu darba samaksas modeli. Organizācijas vienojās veidot darba grupu, lai pilnveidotu šo modeli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti