Sabiedrisko mediju uzrauga izveidei NEPLP prasa ceturtdaļu miljona

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) jaunajās politikas iniciatīvās prasa 250 000 eiro sabiedrisko mediju uzraudzības padomes izveidošanai.

NEPLP plānots sadalīt divās daļās, vienai uzticot mediju tirgus regulēšanu, savukārt otrai uzraudzīt sabiedriskos medijus.

NEPLP locekle Dace Ķezbere skaidro to, kādā veidā aprēķināta šāda summa: “Rēķinājām, ka tai [sabiedrisko mediju padomei] vajadzīgas kaut kādas darba algas. Zinot, kas ir jādara sabiedrisko mediju padomei, ir nepieciešams veikt pētījumus par auditoriju, nepieciešama budžeta kontrole, tātad ir noteikts skaits tehnisko darbinieku birojā vajadzīgs. Birojs pats ir vajadzīgs jeb telpas. Plus mēs nezinām, cik lielas būs locekļu skaits sabiedrisko mediju uzraudzības padomē, vai viņi būs pilna laika darbinieki, vai uz stundu apmaksu.”

“Šis skaitlis ir tāds vidējais aritmētiskais. Tā kā likuma nav, skaidrības par to, kāds rāmis ir vajadzīgs budžetā, nav, bet mēs šādi esam ielikuši, izejot no savas pieredzes,” saka Ķezbere.

NEPLP locekle Dace Ķezbere

  Ziņots, ka, plānojot Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) reformēšanu, iecerēts sabiedriskos medijus uzraugošajā padomē ļaut strādāt politiķiem vai viņu deleģētām personām.  Valdošajā koalīcijā gan viedokļi par to ir atšķirīgi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti